Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

62 Bin Euro Değerinde Kaçak Altın Komşuya Takıldı

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan çıkış yaparak Bulgaristan'ın Kaptan Andreevo Sınır Kapısı'ndan giriş yapan otomobilde 62 bin euro değerinde kaçak altın ele geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2024 14:14
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2024 14:15
Kaynak: İHA
62 Bin Euro Değerinde Kaçak Altın Komşuya Takıldı

Türkiye'den Bulgaristan'a giden sürücü ve yanında Bulgar vatandaşı 2 kişinin bulunduğu otomobil Bulgaristan'ın Kaptan Andreevo Sınır Kapısı'ndan geçerken, detaylı bir gümrük muayenesi için seçildi. Yapılan kontrollerde araçtaki kadının çantasında, kıyafetlerinin altında, karnına elastik kemerle tutturulmuş şekilde ve sütyeninde takılar bulundu. Adamın ise ayrıca beyan edilmeyen mücevherler taşıdığı ve bunları kişisel çantasında sakladığı öğrenildi.
Uzmanın yaptığı incelemeye göre, keşfedilen eşyaların 14 ve 22 ayar altından, toplam ağırlığının ise 963,42 gram olduğu belirtildi.
Ayrıca, aynı gün Bulgar plakalı başka bir otomobilde yapılan incelemede sürücünün şahsi bagajında altın zincirler, kolyeler, bilezikler ve toplam ağırlığı 146,60 gram olan bir madalyon bulundu.
Yakalamalarla ilgili Haskovo Bölge Savcılığı'nın gözetiminde soruşturmacı bir gümrük müfettişi tarafından duruşma öncesi işlem başlatıldı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.