Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bin 62 adet antika sikke Bulgar gümrüğüne takıldı

Bulgaristan Kapitan Andrevo sınır kapısında gümrük memurları tarafından bin 62 adet antika para ve 1 adet antika yüzük ele geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 11:22
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 11:23
Kaynak: İHA
Bin 62 adet antika sikke Bulgar gümrüğüne takıldı

Türkiye'den Bulgaristan üzerinden Hollanda'ya mal taşıyan Türk tescilli tır, Kapıkule gümrüğünü geçtikten sonra Bulgaristan kontrol noktasında detaylı aramaya alındı. Türk vatandaşı M.S.'nin kullandığı, beraberinde Türk vatandaşı H.B.'nin bulunduğu tır, risk analizi yöntemine göre x-raya gönderildi.

Sürücü dolabındaki takım eşyaları arasına gizlendi
Gümrük yetkilileri, sürücü kabininin dolaplarında, aletlerin bulunduğu bir çantada antikalar içeren 11 poşet torba buldu. Avrupa’ya götürülmeye çalışılan bin 62 adet beyaz ve demir dışı metal madeni para ve bir adet sarı metal yüzük bulundu. Yakalanan arkeolojik değeri olan eserler muhafaza altına alınırken, antik madeni paralar ve yüzüğün, hakkında idari suç duyurusunda bulunulan ikinci sürücü H.B.'ye ait olduğu belirlendi.
Gümrük Kanunu'na göre işlem yapılan sürücüler hakkında Haskovo Bölge Savcılığının gözetiminde bir gümrük müfettişi tarafından duruşma öncesi soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.