Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eski polis müdürüne uyuşturucudan hapis

Eski Edirne Emniyet Müdürü Z. A.’nın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında “yurtdışından uyuşturucu madde getirme” suçlamasıyla açılan davada sanıklar hapis cezasına çarptırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 19:44
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 19:44
Kaynak: AA
Eski polis müdürüne uyuşturucudan hapis

Edirne'de "yurtdışından uyuşturucu madde getirme" suçlamasıyla yargılanan, aralarında eski Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Z. A.'nın da yer aldığı 4 sanık için mahkeme kararını açıkladı. Z. A.'nın 18 yıl 4 ay hapisle cezalandırıldığı karar duruşmasında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan diğer sanıklara 9 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya ev hapsi uygulanan Z. A., tutuklu sanıklar S. A., B. E. ve A. U. ile tarafların avukatları katıldı. Z. A. üzerine atılı suçu kabul etmediğini belirterek, beraatini talep etti. Z. A.'nın avukatı da iddiaları karşılayacak somut deliller olmadığını bu nedenle müvekkilinin beratını talep ettiğini belirtti. Tutuklu sanıklar ise pişman olduklarını dile getirerek tahliye talebinde bulundu.

Heyet kısa arasının ardından Emniyet Müdür Yardımcısı Z. A.'ya 18 yıl 4 ay, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan diğer sanıklara ise 9 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca Z. A.’nın ev hapsinin devamına, diğer sanıkların ise adli kontrol hükmü uygulanarak tahliyelerine karar verdi.

OLAY

Yunanistan'dan Türkiye'ye 18 Kasım 2022'de giriş için Pazarkule Sınır Kapısı'na gelen B. E. idaresindeki kamyonette yapılan aramada 19 vakumlu şeffaf poşet içerisinde 13 kilo 260 gram esrar ele geçirilmiş, sürücü B. E. gözaltına alınmıştı. Etkin pişmanlık yasasından faydalanma talebinde bulunan B. E.'nin ifadesi sonrası S. A, A. U. ile eski Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Z. A. gözaltına alınmıştı. Çıkarıldıkları mahkemece S. A., A. U. ve B. E. tutuklanmış, Z. A. hakkında ise ev hapsi kararı verilmişti.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.