Hava Durumu

Tekne motoru hırsızları kıskıvrak

Tekne motoru çalarak satan 5 kişilik şebeke ortaya çıkarıldı. Adliyeye çıkarılan şüphelilerden ikisi tutuklanarak cezaevine kondu.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2023 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 10:00
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
Tekne motoru hırsızları kıskıvrak

Edirne İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyetleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkartarak faillerini adli mercilere teslim etmek amacıyla yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor.

JASAT tarafından Edirne İli Keşan ilçesinde gerçekleşen tekne motoru hırsızlıklarının aydınlatılması için yapılan çalışmalarda, 2 şahsın tekne motoru hırsızlığı gerçekleştirdiği ve çalınan motorları İstanbul’da tekne motoru alım / satımı yapan bir şahsa sattıkları, ayrıca başka 2 şahsın da bu suçlara iştirak ettiği tespit edildi. Şüphelilerin alınan ifadeleri ve diğer tespitler sonucunda daha önce meydana gelen ve takip edilen 10 tekne motoru hırsızlığı olayını gerçekleştirdikleri belirlendi ve bu olaylar aydınlatıldı.

Şüpheli 5 şahıs hakkında yürütülen adli soruşturmanın ardından, sevk edildikleri adli makamlarca 2 şüpheli tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.