Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TIR'ın yedek lastiğini sigarayla doldurmuş

Edirne'de bulunan Hamzabeyli sınır kapısının karşısındaki Bulgaristan'ın Lesovo gümrük memurları tarafından iki TIR'da kaçak sigara ele geçirildi. Sınır kapısına gelen TIR'ın yedek lastiğinde 650 paket kaçak sigara daha bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 13:13
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 13:14
Kaynak: İHA
TIR'ın yedek lastiğini sigarayla doldurmuş

Hamzabeyli sınır kapısının karşısındaki Bulgaristan'ın Lesovo sınır kapısında, Türk vatandaşı olan sürücü, gümrük memurlarına Türkiye'den İngiltere'ye mobilya taşıdığını beyan etti. X-ray cihazıyla yapılan gümrük muayenesinde treylerin yedek lastiğinde standart dışı yoğunluk tespit edildi. Lastiği söktükten sonra içinin sigara dolu olduğu görüldü.

Çorap kutularının arasını sigarayla doldurmuşlar
Aynı gün Lesovo gümrük noktasında memurlar tarafından bir gün içinde diğer bir tırda yapılan incelemede, 8 bin 400 kutu büyük miktarda kaçak sigara ele geçirildi. Kayıt dışı sigaralar, çorap kutularının arasına ve bir römorkun yedek lastiğine saklamış halde bulundu.
Şoförün sunduğu belgelere göre, Türkiye'den Almanya ve Hollanda'ya grupaj eşya taşınıyordu. Özel X-ray ekipmanıyla yapılan gümrük muayenesi sırasında denetçiler, beyan edilen kargodaki şüpheli alanları tespit ederek fiziksel inceleme gerçekleştirdi ve bu sırada gümrük yetkilileri, kargo kartonları dolusu kaçak sigaranın, aynı çorap kartonları arasına gizlendiğini fark etti. İnceleme sonucu toplamda 7 bin 750 paket çeşitli markalara ait sigara ele geçirildi.
İki TIR şoförü hakkında idari ihlal davası açıldı ve idari cezai işlem başlatıldı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.