Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

1. Sınıf ve Anasınıfı Öğrencileri Okullarına Kavuştular

Ülkemizde yaşanan Pandemi nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan okullar, liseliler için yüz yüze eğitimle açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ardından Okul Öncesi ve ilkokul 1. Sınıflar için de Uyum Programıyla başladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.09.2020 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2020 11:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
1. Sınıf ve Anasınıfı Öğrencileri Okullarına Kavuştular

Sertkan YILMAZ

    2020-2021 Eğitim-öğretim yılı, Okul Öncesi ve ilkokul 1. Sınıflarda Yüz Yüze Eğitim ve Uyum Programıyla başladı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri velileriyle birlikte okullarının yolunu tuttu.
    Pandemi nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan okullar, liseliler için yüz yüze eğitimle açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ardından Okul Öncesi ve ilkokul 1. Sınıflar için de Uyum Programıyla başladı.
    Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde olacak.
    ilçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan yüz yüze eğitimin başlaması ile ilgili olarak;
    “ilçemizdeki 1. sınıf ve anasınıfı öğrencilerimiz okullarına, sınıflarına ve öğretmenlerine kavuştular.
    Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin ilk gün heyecanlarını paylaşıyor ve 2020/2021 Eğitim Öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.