Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

100. Yıl Meydanı törenle hizmete açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kapaklı ilçesinde yapımı tamamlanan 100. Yıl Meydan Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2023 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2023 16:23
Kaynak: Haber Merkezi
100. Yıl Meydanı törenle hizmete açıldı

Yatırım maliyeti 6 Milyon 404 Bin 172 TL’yi bulan ve kısa bir süre önce tamamlanan Kapaklı ilçesi 100. Yıl Meydan Parkı 1.990 m² proje alanına sahip. Oturma grupları, çocuk oyun grupları, ahşap sarnıçlar, kauçuk zemin, yeşil alanlar, sosyal donatılar ve kent mobilyaları ile 100. Yıl Meydan Parkı Kapaklı’ya nefes aldıracak.

100. Yıl Meydan Parkı’nın açılış töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ il genelinde yeni yaşam alanları ve meydanlar ortaya çıkarma konusunda son derece önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Meydanlar, kentlerin yüzü ve aynasıdır. Büyüyen, gelişen ve kalkınan Kapaklımızın çağdaş yüzünü yansıtan böyle bir meydanı hizmete açmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. 6 milyon 404 bin 172 TL yatırım maliyetiyle tamamladığımız yaklaşık 2 bin metrekare alana sahip 100. Yıl Meydan Parkı’mızda yeşil alanlar, oturma grupları, çocuk oyun alanı, ahşap sarnıçlar, kauçuk zeminli alan, sosyal donatılar ve kent mobilyaları yer alıyor. Kapaklı ilçe merkezimizin çehresini değiştiren, meydana doğal dokuyla uyumlu estetik bir görünümüm kazandıran Meydan Parkımızda vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. Kapaklı’da yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükselten yatırımları bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bugün açılışlarını yaptığımız Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkımızın ve 100 Meydan Parkı’mızın Kapaklı’mıza ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olmasını diliyor, daha nice güzel günlerde yeniden buluşabilmek ümidiyle saygılar sunuyorum” dedi.

Açılış töreninde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de bir konuşma yaparak 100. Yıl Meydanı’nın ortaya çıkarılmasında ve parkın yapımında emeği geçen Başkan Albayrak başta olmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.