Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

28 MAYIS’TA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Edirne Belediyesi tarafından 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanacak yaşlı, engelli, hasta ve sağlık durumu sandığa gitmesine engel olan vatandaşlar için ücretsiz ulaşım desteği sağlanacak.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 16:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
28 MAYIS’TA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Edirne Belediyesi 27 Mayıs Cumartesi Günü Çanakkale, İstanbul ve Balıkesir’de okuyan ve Edirne’de oy kullanacak öğrenciler için de ulaşım desteği verecek. Vatandaşların demokratik hakkını kullanabilmesi için ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirnelileri 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak için sandığa davet etti.

SANDIĞA ENGEL YOK

28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Edirne Merkez’de yaşayan yaşlı, engelli, hasta ve sağlık durumu sandığa gitmeye engel teşkil eden vatandaşlar için Edirne Belediyesi araç ve ambulans desteği sağlayacak.

Oy kullanmak için hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo 188 ve Alo 153 No’lu hatlar üzerinden Edirne Belediyesi Sağlık İşleri Birimi’ne ulaşıp konu ile ilgili talep oluşturabilecek. Edirne Belediyesi tarafından görevlendirilen sağlık görevlileri, hastanın durumuna göre sedye ya da tekerlekli sandalye ile vatandaşları evlerinden alarak; belediyeye ait hasta nakil ambulansları ile oy kullanacakları sandıklara ulaştıracak. Vatandaşlar oy kullandıktan sonra tekrar evlerine ulaştırılacak.

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Öte yandan Edirne Belediyesi, şehir dışında okuyan öğrenciler için de ulaşım desteği verecek. Çanakkale, İstanbul ve Balıkesir’de okuyan ve Edirne’de oy kullanacak öğrenciler için de ücretsiz ulaşım desteği sağlanacak. Öğrenciler için 27 Mayıs Cumartesi Günü İstanbul Esenler Otogar Girişi, Balıkesir Otogar Girişi ve Çanakkale Otogar Girişinden Edirne’ye ücretsiz otobüsler hareket edecek. Bu şehirlerden Edirne’ye oy kullanmak için gelecek olan öğrenciler, 0544 539 53 69 ve 0543 851 92 66 numaralı hattı arayarak bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilir. 

Edirne’de yaşayan tüm vatandaşları 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak, yaşlı, engelli, hasta ve sağlık durumu sandığa gitmesine engel olan vatandaşlar için ücretsiz ulaşım desteği sağlayarak, vatandaşlarımızın demokratik hakkını kullanabilmesi için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. İlk seçimde Edirne’de il genelinde 31.035 hemşehrimiz sandığa gidip oy kullanmadı. Buradan sandığa gitmeyen 31.035 hemşehrime sesleniyorum. Lütfen sandığa giderek demokratik hakkınıza sahip çıkın. Özgürce, bağımsız bir şekilde kendi fikrini, vicdanınızla oyunuzu kullanın. Bizim vatandaşlarımıza çağrımız budur. Önemli olan sandığa gidip oyunuzu özgürce verebilmenizdir” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.