Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Ağustos Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 98'nci yıldönümü Pazar günü tüm Türkiye’de kutlanacak. Ancak bu yıl kutlamalar tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan ve ülkemizde yeniden yükselişe geçen Covid-19 salgını önlemleri kapsamında bazı kısıtlamalar ile yapılacak.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2020 15:43
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2020 15:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Sertkan YILMAZ

    Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 98'nci yıldönümü Pazar günü, tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 önlemleri kapsamında bazı kısıtlamalar ile kutlanacak. 
    içişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliklerine gönderilen genelge ile ülkemizde yaşanan 'Pandemi' nedeni ile '30 Ağustos Zafer Bayramı', bu yıl Covid-19 önlemleri kapsamında kutlanan resmi ve dini bayramlarımızda olduğu gibi bazı kısıtlama ve önlemler alınarak kutlanacak. 
    Bu yıl 98. Yıldönümünü kutlayacağımız 30 Ağustos Zaferi, Kurtuluş Savaşımızın sonucunu belirleyen, Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesini, birlik ve beraberliğini tüm dünyaya gösterdiği, aziz milletimizin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.
    Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos Zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçti. Dumlupınar'daki meydan muharebesinde kahraman Mehmetçik'in, Yunan birliklerini imha etmesiyle zafere ulaşılmasının ardından Mustafa Kemal Paşa, birliklere "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri!" emrini vermiştir. 
    Büyük bir kararlılıkla sürdürülen mücadelenin sonucunda elde edilen bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile aziz şehitlerimiz bağımsızlığımızın kazanılmasında önemli bir engeli aşmışlardır.
    Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, vatanın korunması adına ecdadımızın vermiş olduğu mücadele bugünde aynı kararlılıkla sürdürülmektedir.
    Batı Ekspres Gazetesi olarak, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bütünlüğü ve Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.