Hava Durumu

8. GELENEKSEL BOZA FESTİVALİ YAPILDI

Ergene Belediyesi 8. Geleneksel Boza Festivali büyük bir yoğunluk içinde gerçekleşti. Velimeşe Mahallesi’nde düzenlenen festivalde Ergene Belediyesi yeni bir kütüphanenin de açılışını gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 12:26
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 12:26
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
8. GELENEKSEL BOZA FESTİVALİ YAPILDI

Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek düzenlenen Boza Festivali bu yıl bozanın yapıldığı Velimeşe Mahallesi’nde düzenlendi.

Festival programında ilk önce Ergene Belediyesi Spor Salonu içine yapılan Öğretmen Avukat İbrahim Aydın Okuma Kitaplığının açılışı gerçekleşti Ergene Belediyesi Velimeşe Mahallesi’nde bu hizmetiyle yepyeni bir kütüphane kazandırdı.

Kütüphane açılışının ardından Festival korteji gerçekleşti. Binlerce vatandaşın katıldığı festival korteji Atatürk anıtına çiçek bırakılarak tamamlandı. Ardından Tekirdağ’ın coğrafi işaret almış olan meşhur Velimeşe bozasından misafirlere ikram edildi. Boza ikramının adından Trakya davul şov ve zumba gösterileri gerçekleşti. Gecede son olarak da Cüneyt Şentürk Konser verdi.

Velimeşe mahallesinde düzenlenen Ergene Belediyesi 8. Geleneksel Boza Festivaline Ergene İlçesinin diğer mahallelerinden de katılım oldu. Çok güzel bir Boza Festivali olduğunu belirten misafirler Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e organizasyon konusunda teşekkür ettiler.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Festivalde yapmış olduğu konuşmasında, “Ergene Belediyesi olarak tarihimize sahip çıkıyor, meşhur Velimeşe bozamızı en iyi şekilde tanıtmaya devam ediyoruz. Geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede festivalimize katılım oldukça yüksek, Ergenemizin tüm mahallelerinden vatandaşlarımızla bu akşam burada bir aradayız. Herkese iyi eğlenceleri diliyorum” dedi.

Velimeşe Mahallesi’nde düzenlenen Ergene Belediyesi 8. Geleneksel Boza Festivaline Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yonter, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Şenol Özgür Taşmerdivenli, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Büşra Nur Pelen, Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Emine Gakçı, İl ve İlçe yönetimi, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, Dernek Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.