Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

8 Mart’ta kadınlara indirimli ulaşım, tam gün izin

Keşan Belediyesi Başkan Vekili Sema Sevinç Kılıç, Keşan Belediyesi olarak 8 Mart Kadınlar Günü’nde düzenleyecekleri etkinliklerle ilgili bilgilendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 15:20
Kaynak: Haber Merkezi
8 Mart’ta kadınlara indirimli ulaşım, tam gün izin

KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI 15.30’DA

Sema Sevinç Kılıç, “İş hayatına, toplumsal yaşama, siyasete ve sosyal hayata nezaket, muhabbet ve zarafet getiren kıymetli kadınlarımız için Keşan Belediyesi olarak, bir takım aktivite, program ve uygulamaları güne özel olarak hayata geçiriyoruz. Öncelikle; kadınlarımız için dayanışma ruhumuzu yansıtan anlamlı bir programda bir araya geleceğiz. 8 Mart Cuma günü saat 15.30’da Keşanspor Düğün Salonu’nda kadınlarımız için muhteşem bir program hazırladık.” dedi.

KADINLARA TOPLU TAŞIMADA YÜZDE 50 İNDİRİM

Sema Sevinç Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığımız tüm çalışmalar ve başarılarda, Keşan’ımıza değer katma anlamında ne varsa bu Keşan’ın güçlü kadınları sayesindedir. Bu anlamda; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Keşan Belediyesi, Keşan Şoförler Odası ve Keşan Minibüsçüler Kooperatifi iş birliğiyle; Keşan içi minibüs ve taksilerimizde, sadece kadınlarımıza özel %50 toplu taşıma indirimini hayata geçiriyor ve kadınlarımızın güle güle kullanmalarını diliyoruz.”

PARKOMAT TAM GÜN ÜCRETSİZ OLACAK

Keşan’ın en büyük zenginliği olan kadınlar için güne özel olarak parkomatın ücretsiz olacağını dile getiren Sema Sevinç kılıç, kadınların 8 Mart Cuma günü, Keşan’daki parkomat noktalarına ücretsiz bir şekilde araçlarını park edebileceğinin altını çizdi.

KADIN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA TAM GÜN İDARİ İZİN

8 Mart Cuma için bir Pozitif ayrımcılık yaparak, tüm kadın çalışanlarımıza bir gün idari izin vereceklerini Sema Sevinç Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’ı planlı, kurallı, kimlikli bir kent haline getirmek için özveriyle çalışan değerli kadın personelimizin emeğine ve fikirlerine büyük önem verdiğimizi tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu vesileyle de; onlara verdiğimiz değerin küçük bir göstergesi olarak ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde pozitif ayrımcılık yaparak, belediyemizin tüm kadın çalışanlarının bir gün idari izinli sayılacağını belirtmek isterim.”

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 Mart 2024 Cuma günü Kadınlar Günü’nde makamını Meclis Üyesi Sema Sevinç Kılıç’a bırakacak.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.