Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Açıklanan Rakamlar Çiftçiye Üretmeyin Demektir”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, açıklanan hububat alım fiyatına tepki göstererek “Açıklanan rakamlar çiftçiye üretmeyin demektir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2024 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2024 15:41
Kaynak: Haber Merkezi
“Açıklanan Rakamlar Çiftçiye Üretmeyin Demektir”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, açıklanan hububat alım fiyatına tepki gösterdi. Açıklanan rakamların çiftçiyi zarara sokacağını belirten Tekin, bu yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

Tekin şöyle devam etti; “TÜİK rakamlarına göre enflasyonun Mayıs ayında yüzde 75’i aştığı açıklanmışken buğday alım fiyatının yaklaşık olarak yüzde 19 artmasının şaşkınlıkla karşılandığını ifade eden Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin; “Üreticilerimiz üreterek kaybetmiştir, milletimiz kaybetmiştir. Açıklanan rakamlar çiftçiye üretmeyin demektir. Böyle olursa çiftçilik biter. Hükümetin açıkladığı rakamlar zarar ettirir. Bu yanlıştan derhal vazgeçilmelidir. Mazot, gübre, elektrik vb. birçok girdi kalemine yüzde 100'ü aşan zamlar yapılırken, alım fiyatlarına sadece yüzde 19'luk bir zam yapılması kabul edilemez. Tarım meselesi Türkiye’nin milli güvenlik meselesidir. Her türlü sıkıntının üstesinden bir şekilde gelinebilir ama tarımda ve hayvancılıkta meydana gelen üretim tüketim dengesinin bozulmasının üstesinden gelmek kolay değildir. Bu durum ülkemizi dışa bağımlı bir hale getirir.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.