Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Kadın Kolları'nda Kongre Heyecanı

AK Parti Havsa ilçe Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan, 6. Olağan Kongre süreci kapsamında "online başvuru" sisteminin AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından açıldığını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2020 08:38
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2020 08:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
AK Parti Kadın Kolları'nda  Kongre Heyecanı

Nilay YILMAZ

        Kongre süreci kapsamında AK Parti'de siyaset yapmak isteyen kadınları başvuru yapmaya çağıran ve kongre sürecinin Ocak ayı itibariyle başladığını belirten Tez-can, "Türkiye için inandığın yolda yürü" sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Mart ayı itibariyle ilçe kongrelerine başlayacaklarını açıklayan AK Parti Havsa ilçe Kadın Kolları Başkanı Derya Tezcan, "Sistematik olarak ilçe ana kademe kongrelerinin bitiminden sonra 15 ila 30 gün arasında ilçe kadın kollarımızın kongreleri de tamamlanacak." dedi.
    AK Parti Kadın Kolları 6.Olağan Kongre sürecinde genel merkez tarafından hayata geçen "online başvuru" sistemine işaret eden Tezcan, "AK Parti'ye katılmak isteyen kadınlarımızda 'Bir referans olmaksızın partide görev alabilir miyiz?' şeklinde bir çekince vardı. Ama biz, geçen dönem 'Kapımız herkese açık. Siyaset yapmak isteyen, bizimle birlikte çalışmak isteyen, vatanı, milleti, davası için çalışmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık' dedik. Bu kongre döneminde de aynı şekilde partimiz çatısı altında siyaset yapmak, milletimize hizmet amacıyla burada bizimle birlikte görev yapmak isteyen bütün kadınlarımıza çağrı yapıyoruz. AK Parti, sadece yüreğinde milletimize hizmet aşkıyla dolu, başka referansa ihtiyaç duymadan herkese açık olacaktır. Teşkilatlarımızda görev al-mak isteyen kadınlarımız AK Parti Kadın Kolları sitesine girdikleri takdirde referansı olmaksızın, partimizin temel ilkelerine uygun bir şekilde bizimle çalışmak isteyen herkes bu başvuruları yapabilir. 'kongre.akkadin.org' si-temizden başvuru formunu doldurmaları yeterli” dedi. 
    AK Parti Kadın Kolları yönetiminde bulunmak isteyen adaylarda aranan şartları sıralayan Tezcan, "Partimizin temel ilkelerini biliyor olmaları çok önemli. Bunun dışında bir dava ruhunun olmasına önem veriyoruz. Kendi birikimlerini partimize aktarmaları, yönetimde aktif şekilde rol almaları, çalışkanlık, disiplin çok önemli" diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.