Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akın'dan iftar programı

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Av. Filiz Gencan Akın, iftar programı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 00:03
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 00:03
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Akın'dan iftar programı

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Edirne Belediye Başkan adayı Av. Filiz Gencan Akın tarafından Edirne Belediyesi Meriç Sosyal Tesisleri'nde iftar programı düzenledi.

Düzenlenen programa CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP Edirne Milletvekilleri Ahmet Baran Yazgan ve Ediz Ün, CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, çok sayıda partili, STK temsilcileri, kurum müdürleri, oda başkanları katıldı.

“BU ŞEHRİ TÜM PAYDAŞLARLA YÖNETECEĞİZ”

Programda konuşan Akın, “Seçim kampanya sürecimiz boyunca birçok sivil toplum örgütünü ve odalarımızı ziyaret ettik. Aranızda ziyaret edemediğimiz odalarımız ve sivil toplum örgütlerimiz var. Önümüzdeki hafta bu eksikliği tamamlayacağız. Her toplantımızda söylediğimiz gibi bizim bu yeni yönetim anlayışımızda artık biz bu şehri, bu şehri tüm paydaşları olarak birlikte yöneteceğiz. Biz burada sivil toplum örgütleriyle, odalarla, mahalle meclislerimizle bu şehrin tüm paydaşlarıyla tüm karar alma süreçlerinde birlikte hareket edeceğiz. Cumartesi günü yapacağımız proje tanıtımı ve aday tanıtım toplantımızda sizden aldığımız değerli bilgileri projelerimize ekledik. Bu arada Cumartesi günü yapılacak olan tanıtım toplantımızda da tüm misafirlerimizi davet ediyoruz. Katılımımız için tekrar çok teşekkür ediyorum” dedi.

“MASADAN KALKAN PARTİYİ SAYMIYORUM”

İftar programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, “Edirne’yi çok önemsediğimizi bilmenizi isterim. Edirne'de bir belediye seçimi değil bu. Edirne'deki seçim, partilerin adaylarının seçimi de değil. Yani Filiz Hanım'ın seçimi de değil. AK Parti adayının seçimi de değil. Burada iki tane zihniyetin bu şehre nasıl hizmet edeceğini, yönünü nereye çevireceğinin seçimi. İki tane pırıl pırıl bayan adayımız var ve diğer adaylar var. Ben burada görüyorum ki CHP ve AK Parti arasında geçen bir seçim bu. Diğer partiyi saymıyorum. O masadan kalktım, indim diyen ve bu ülkeyi o karanlık günlere sürükleyen o partiyi saymıyorum. Onun çok fazla yeri yok. Çünkü o zora düştüğünde ne yaptığını gördük. Nasıl bir sınav verdiğini de gördük. Nasıl sıkıştırılıp o masadan kalktığını da gördük. Onun için o partiyi bir kenara koyuyorum” ifadelerine yer verdi.

“BENİM ATAM AYYAŞ MI? DEĞİL Mİ? EDİRNELİLER BUNUN KARARINI VERECEK”

Adayların Edirne’yi partinin politikalarıyla yöneteceğini belirten Toprak, “Ama bugün bu şehirde karar vermeniz gereken şu. İki tane aday yarışıyor. Aslında iki aday değil. İki tane parti yarışıyor. Bu şehirde. Bunun adını net koyalım. Diğer parti adayının projelerini konuşmak istemem. Ama diğer partinin politikalarını konuşmak isterim. Çünkü benim adayım benim politikalarımla bu şehri nasıl yöneteceğine halkın huzurunda söylüyor ve söyleyecek. Benim CHP politikalarımla yönetecek. Diğer aday da AK Parti'nin politikalarıyla yönetecek. Benim belediyelerimde Mustafa Kemal Atatürk benim rehberim, dünyayla beni bütünleştiren kişiyi ben liderim olarak, atam olarak görürüm ama onun partisi ‘2 ayyaş’ olarak görür. Edirne bunu kararını vermeli. Yani Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni alıp Batı'yla bütünleştiren gelişmiş dünya ülkeleriyle birleştiren o Mustafa Kemal Atatürk, benim atam ayyaş mı değil mi? Edirneliler onun kararını verecekler” diye konuştu.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.