Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKSAL’DAN SANDIK ÇAĞRISI

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal 28 Mayıs’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde vatandaşların oy kullanmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2023 16:38
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2023 16:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
AKSAL’DAN SANDIK ÇAĞRISI

Edirne’de AK Parti Milletvekili Fatma Aksal 28 Mayıs’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminde bütün vatandaşlara sandığa gitmeleri konusunda çağrıda bulundu.

batiekspres.com’a konuşan Fatma Aksal, 14 Mayıs’da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminin rekor bir katılım ile gerçekleştirildiğini belirtti. Aksal, oy kullanmayan vatandaşlara oylarını kullanması gerektiği çağrısında bulundu. 

“MİLLET İRADESİ ÜZERİNDE BİR İRADE TANIMIYORUZ”

Millet iradesinin üzerinde bir irade tanımadıkların belirten Aksal: “Yarın Cumhurbaşkanlığı 2. Tur için tekrardan sandığa gidiyoruz. Biz bütün vatandaşlarımıza sandığa gitmeleri çağrısında bulunuyoruz. 14 Mayıs’da katılım çok yüksekti. Türkiye gelenelinde yüzde 87 oranında bir katılım vardı. Bu dünyada eşine az rastlanır bir katılım. Türkiye demokrasisinin geldiği nokta açısından çok önemli. Biz bütün vatandaşlarımıza sandığa gidip Demokratik iradelerini sandığa yansıtmalarını istiyoruz. Bizim vatandaşlarımız hangi partiye kime oy verirse, tabi iki aday var burada Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğu için, hangi adaya oy verirlerse versinler bizim başımızın üzerinedir.Cumhurbaşkanımızda her zaman ifade ediyor, parti olarak bizde ifade ediyoruz. Biz millet iradesi üzerinde bir irade tanımıyoruz” dedi.

“BİR OY ÇOK OYUNU BOZAR”

İktidar olmanın yolunun sandıktan geçtiğini belirten Aksal “Bugün de tabi 27 Mayıs olduğu için özellikle 27 Mayıs Türk demokrasi tarihinin kara lekesidir. Artık bir daha bu ülkede iktidar olmanın yolu sandıktan geçiyor. 14 Mayıs’ta vatandaşlarımız rekor bir katılımla sandığa gittiler, Türkiye Büyük Meclisi’nde ve Cumhur İttifakına çok ciddi bir çoğunluğu verdiler. Cumhurbaşkanlığı için biliyorsunuz 50+1 gerekiyordu. Cumhurbaşkanımızın yüzde 49.50 gibi rekor bir oy almasına rağmen tekrar seçilmesi için yeterli olmadı. Kemal Kılıçdaroğlundan 2.5 milyon daha fazla oy aldı ama yeterli olmadı. Onun için biz yarın tekrar sandığa gideceğiz. Buradan bütün vatandaşlara çağrımız sandıklara gidin, oylarınızı kullanın. Bir oy deyip sakın rehavete kapılmasınlar ve biz bir oy çok oyunu bozar diyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni Türkiye yüz yılını birlikte inşa edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.