Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKTARDAN ALTIN TARİF

Edirne’de aktarcılık yapan Gökhan Baraz gribe yakalanmamak için altın değerinde karışım tarifleri verdi.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2023 09:19
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2023 09:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
AKTARDAN ALTIN TARİF

Bahar aylarında havaların değişiklik göstermesi vatandaşları zor durumda bırakıyor. Ne giyeceğini kestiremeyen vatandaş, aniden değişen hava dolayısıyla hasta olabiliyor. Vatandaşlar da çareyi doğal yollarda arıyor. Uzun yıllar aktarcılık yapan Gökhan Baraz grip hastalığının mevsim geçişlerinde arttığını, aniden değişen havalarda vatandaşların terini üşütmemesi gerektiğini söyledi.

İLAÇ GİBİ TARİF

Grip olan vatandaşlara bağışıklık sistemini güçlendirecek tarif veren Baraz: “Grip olan vatandaşlar zencefil, zerdeçal karışımı olan macun, eğer öksürüğü de varsa şurup. Bu tür şeyleri öneriyorum. Ihlamur, kış çayı, karışık limonlu güzel ballı bir karışım yapacaklar, çaylarını da demleyecekler ve içecekler. Grip olmamak için öncelikle bağışıklığını güçlü tutmak gerekiyor, hemen hastalanmamak gerekiyor. Onun için antibiyotik kullanacaklar. O da doğal antibiyotik dediğimiz propolisi kullanacaklar, antioksidanları kullanacaklar, Zencefil, zerdeçal, tarçın bunları kullanacaklar ve bağışıklık sistemini güçlendirecekler” ifadelerine yer verdi.

MEVSİMİN ÖNEMİ YOK

Gribe yakalanmanın mevsimi olmadığını belirten Baraz: “Hangi mevsimde olursa olsun insanlar terini üşütmeyecek. Hele bu zamanlarda bu havaların değişiminde birden soğuyor, birden ısınıyor, Birden yağmur yağıyor. Terli insanlar terini üşütmeyecek.Yazın grip daha tehlikeli daha zor geçiyor onun için kış çayını demleyecekler ve ıhlamur sürekli evlerinde olacak, her zaman adaçayı olacak, hatmi çiçeği olacak, sütle kaynatacaklar güzel bal ilave edecekler ve içecekler. Bunun mevsimle bir alakası yok hastalıkla alakası var. Her zaman bağışıklık sistemini güçlü tutmakla alakası var” dedi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.