Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aktaş’tan Engelliler Günü mesajı

İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2023 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 02.12.2023 16:30
Kaynak: ERGİN SÖZER
Aktaş’tan Engelliler Günü mesajı

İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, Dünya Engelliler Günü'nün tüm dünyada farkındalık yaratmasını dileyerek toplumun her kesiminin bu konuda bilinçlenmesinin önemine dikkat çekti. Aktaş, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, onlara eşit fırsatlar sunmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek adına çeşitli adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

www.batiekspres.com haber sitesine konuşan Aktaş; “Türkiye'nin her köşesinde, sadece belirli bir gün değil, hayatın her anında engelli bireylerimizin varlığının farkında olmamız gerektiğine inanıyorum. Her birimizin potansiyel bir engelli adayı olduğunu düşünerek, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve topluma tam olarak entegre olmalarını sağlamak amacıyla üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. Amacımız, engelli vatandaşlarımıza daha iyi bir yaşam sunmak ve onların toplumda tam anlamıyla yer almalarını sağlamak. Bu çaba, sadece bir gün değil, hayatın her anında devam edecek ve toplumsal dayanışmamızı daha da güçlendirecektir. Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı güçlendirmek adına, engelli bireylerin geleceğe umutla bakmalarını sağlamak önemli bir hedefimizdir” dedi.

Aktaş, bu özel günün engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına duyulan saygının bir ifadesi olduğunu belirterek, toplumun her kademesinde engelli dostu politikaların benimsenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

ERGİN SÖZER

Kaynak: ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.