Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aslan sözünü tuttu: 135 adet cevizi aşıladı

CHP Havsa İl Genel Meclisi Üyesi Tunay Aslan, seçim öncesi seçmenlerine verdiği sözlerden birini gerçekleştirdi. Ramazan Bayramı boyunca Havsa ve Süloğlu’nda vatandaşlara ait 135 adet ceviz ağacını aşılayan Aslan, aşılama sezonunu sözünü yerine getirerek tamamladığı için mutlu olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2024 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2024 16:29
Kaynak: ERGİN SÖZER
Aslan sözünü tuttu: 135 adet cevizi aşıladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havsa İl Genel Meclisi Üyesi Tunay Aslan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi seçmenlere verdiği sözlerden birini yerine getirdi.

Aslan, Edirne’nin Havsa ve Süloğlu ilçesine bağlı köylerdeki vatandaşlara ait 135 adet yerli ceviz ağacını, Amerikan ‘Chentleer’ cinsi ceviz ile aşıladı. Ramazan Bayramı’nın arife günü ile son 3 gününde vatandaşları tek tek ziyaret eden Aslan, ceviz aşılama sezonunda sözünü tutmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

“SÖZLERİMİ TUTTUĞUM İÇİN MUTLUYUM”

Konuyla ilgili ‘www.batiekspres.com’ haber sitesine konuşan Aslan; “22 yıllık tecrübem ile işimiz ne olursa olursa olsun severek yapıyorum. Arife gününden başlayarak, bayramın 2, 3 ve 4’üncü günü hiç durmak bilmeden çalışarak ceviz aşılama sezonunu kapattım. Verdiğim sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bizde söz verildiyse tutulur. Bundan böyle bize her gün bayramdır. Sahada olup köylerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Edirne’miz ve köylerimizi eski günlerine getirip cevizliklerimizi ve çam, meşe gibi her çeşit ağacımızı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü üzerinden çoğaltacağız. 135 tane yerli ceviz ağacımıza, Amerikan ‘chentleer’ aşısı yaptık. Bayram demeden çalıştık ve işlerimizi tamamladık. Bayramı her gün kutlayabiliriz fakat aşının belli zamanlarda yapılması gerekiyor. Sözlerimi tuttuğum için mutluyum. Hiç durmadan ve yorulmadan çalışıp sözlerimi tutmaya devam edeceğim. İl Genel Meclisinde görevimizi aldığımız takdirde Serdar Çığla ile birlikte köylerimize vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını dinlemeye gideceğiz. Tek isteğim ve hayalim ormanlarımızın artması. Bu nedenlede Orman Köyleri Komisyonu Başkanlığı ve Tarım Komisyon Üyeliğine talibim” diye konuştu.

ERGİN SÖZER

 

Kaynak: ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.