Hava Durumu

AV. SİNAN TEKİN’DEN 10 KASIM MESAJI

Saadet Partisi Edirne İl Bakanı Av. Sinan Tekin, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 11:09
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
AV. SİNAN TEKİN’DEN 10 KASIM MESAJI

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti‘ni kurmuştur, öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir" dedi.

Tekin; "İstiklalimizin emperyalizmin kıskacına düştüğü bir dönemde ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekun bozmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur, öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile de milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” şeklinde konuştu.

Av. Tekin daha sonra şunları söyledi: “İnanıyoruz ki bugün dünyaya hâkim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. Bundan bir asır evvel şartların bütün olumsuzluğuna rağmen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Aziz milletimiz bugün de insanlık için bunu başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir. Yeter ki, ülkeyi yönetenler bunu bilmiş olsunlar! Bu vesileyle vefatının 85. Sene-i devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.