Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bağışçı babadan örnek davranış

Edirneli düzenli kan bağışçısı, kan bağışının önemine dikkat çekmek ve gelecekte kan bağışının önemini kavrayabilmesi için oğlunu da yanında getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 18:13
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 18:13
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Bağışçı babadan örnek davranış

Edirneli düzenli kan bağışçısı Ender Özcan, oğlu Arda’nın kan bağışının önemini kavrayabilmesi ve ileride onunda bağışçı olabilmesi için Kızılay’ın Saraçlar Caddesi’nde kurduğu bağış çadırına oğluyla birlikte geldi. Kan bağışının sadece acil durumlarda değil her zaman yapılması gerektiğini söyleyen Özcan, oğlu Arda’nın da kendisini görerek gelecekte bağışçı olmasını istediğini ifade etti. Her 6 ayda bir bağışta bulunduğunu belirten Ender Özcan; “46 yaşında düzenli bağışçıyım. 6 ayda bir bağış yapıyorum. Bugün oğlumla beraber geldim. O da görsün, o da alışsın düşüncesindeyim. İleride o da bağışçı olacak. Herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

BAĞIŞ ÇAĞRISI

Edirne Kan Bağışı Merkezi Doktorlarından Necdet Topçuoğlu, ülke genelinde kan stoklarının kritik seviyede olduğunu söyleyerek, vatandaşları kan vermeye davet etti. Kanın sadece acil durumlarda değil, her zaman gerekli olduğunu söyleyen Dr. Topçuoğlu; “Bugün burada Saraçlar Caddesi’nde kan bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımızla beraberiz. Kan bağışı yapan herkese çok teşekkür ediyoruz. Sabah saatlerinde hava soğuk olduğu için daha az gelen oldu ama şimdi sabaha göre bağışçılarımızın sayısı arttı. Herkesi kan bağışına davet ediyoruz. Kan sadece acil durumlarda değil, her zaman lazımdır. Genel olarak ülke çapında stoklarımız kritik düzeyde. Düzenli bağışçılarımızdan ziyade yeni bağışçıların alışkanlık kazanmaları gerekiyor. Onları alıştırmamız gerekiyor” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.