Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balkan, “Havsa'da, Amatör Spor'da da Yeni Bir Sistem Kurmak için Yola Çıkıyoruz”

Havsa Spor çatısı altında, kendi altyapısından yetiştirdiği gençleri ile amatör liglerde mücadele eden örnek bir takım oluşturacağız” diyen ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize açıklamada bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2022 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 28.01.2022 12:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Balkan, “Havsa'da, Amatör Spor'da da Yeni  Bir Sistem Kurmak için Yola Çıkıyoruz”

Nilay YILMAZ

    Başkan Balkan; “Havsa Birlik Spor ile Edirne Fatih Sporu kardeş takım yaparak Havsalı 60'a yakın altyapı öğrencimizi Havsa Birlik Spora ve Edirne futboluna kazandıracağız. Havsa spor çatısı altında, kendi altyapısından yetiştirdiği gençleri ile amatör liglerde mücadele eden örnek bir takım oluşturacağız.
    Bugün Belediyemiz'de Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Emre Alp ve yönetim kurulunu ağırlıyoruz.
    Yönetim kurulunda yer alan aynı zamanda Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanımız Mesut Öztürk, Havsa Birlik Spor Başkanı ilhami Diner ve Edirne Fatih Spor Kulüp Başkanı Bekir Elmalıdan da ziyarete eşlik ettiler.
    Havsa Birlik Spor çatısı altında yaklaşık 1 yıldır kurmayı hedeflediğimiz "Havsa'da Altyapıya Dayalı Futbolcu Yetiştirme" projemiz kapsamında ilk iş yıllardır Edirne'de altyapı konusunda çalışan Edirne Fatih Spor Sorumlusu Bekir Elmalıdan ve ekibini bu projemize ortak edip kendilerine teknik sorumlu olarak Havsa Birlik Spor amatör futbol kulübünü teslim etmiştik. 
    Amacımız gerek Havsa'da gerekse bölgemizde yıllardır altyapısının olmaması nedeni ile kendi futbolcusunu yetiştirmekte zorlanan kulüplere örnek olacak, kendi sporcu kaynağını oluşturacak tabiri caizse artık taşıma suyla çalışmayacak bir takım oluşturmaktı. 
    Zira yıllardır bir çok kulüpte olduğu gibi altyapımız olmadığı için hem Havsa Birlik Spor'u hem Yeni Mahalle Spor'umuzu lig başında yeniden kurmak zorunluluğu doğuyordu.
    Öncelikle yapacağımız Havsa Birlik Spor'u, geçtiğimiz yıllarda dağılan ve futbolcuları başka takımlara giden takımımızı, Başkanımız ve teknik heyetimizin yoğun çalışması ile lige hazır hale getirmekti. Yaklaşık 20 futbolcu ile adeta sıfır bir takım kurduk.
    Bunu yaptıktan sonra devre arasında kulübümüze özellikle Fatih Spor'dan yetişen gençlerimizi kanalize ederek Havsa Birlik Spor'a adaptasyonunu sağlıyoruz. Ardında da gelecek seneden itibaren, U-18 U-16 ligleri gibi gençlik liglerine Havsa Birlik Spor olarak katılacak, bir taraftan da pilot takım vazifesini gören Fatih Spor daha alt yaş guruplarında çalışmalarına devam edecek.
    Takımımızı gelecek seneden itibaren başarılı Osmanlı Sporumuz gibi daha geniş kesimleri içine alan bir yönetim yapısı kurarak yerel desteği de tam alıp, bir yandan da kendi ayakları üzerinde duracak sponsorluk ve öz kaynakları oluşturmak için çalışıyoruz. 
    Böylece bir kaç yıl içerisinde hem Havsa Birlik Spor'u hem de bölgedeki amatör futbol takımlarımıza yetişmiş yaklaşık en az 20-30 futbolculuk bir genç gurubunun yerleştiğini mutlulukla göreceğiz.   
    Belediyemiz'e gelerek bizleri ziyaret eden ve bu projede bizleri destekleyen Edirne ASKF Başkanımız Emre Alp ve yönetimine, Havsa Birlik Spor'u yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışan Başkan ve yönetim kurulumuza, teknik heyetimize teşekkür ediyorum.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.