Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Balkanlar ve Anadolu Halk Oyunları Şenlikte Buluştu

Edirne’de Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü tarafından, Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla Balkanlar’dan Anadolu’ya halk oyunları şenliği düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 20:46
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 20:48
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Balkanlar ve Anadolu Halk Oyunları Şenlikte Buluştu

Edirne’de Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü tarafından, Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla Mimar Sinan Spor Salonu’nda Balkanlar’dan Anadolu’ya halk oyunları şenliği düzenlendi.

Şenliğe Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Semih Engin, Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü Başkanı Hülya Bodur ve vatandaşlar katıldı.

Şenlikte; Bulgar halk dansları grubu (Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü), Edirne yöresel halk oyunları (Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu), Van yöresi halk oyunları ekibi (İstanbul Divriği Kültür Derneği), görme engelliler halk oyunları grubu (Bakırköy Halk Eğitim Merkezi), roman halk dansları grubu (Edirne Belediyesi Halk Dansları Topluluğu), Karadeniz yöresi çocuk ekibi (Güngören Halk Eğitim Merkezi), Adıyaman yöresel halk oyunları ekibi (Yeditepe Folklor Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü), modern dans ekibi (Ali Haydar İlkokulu), darbuka ritim grubu (Sevgili_li Günebakanlar), halay grubu (Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü), davul zurna ekipleri sahne aldı.

“BALKANLARDAN ANADOLU’YA KÜLTÜR KÖPRÜSÜ OLUŞTURMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Balkan Aktif Yaşam Spor Kulübü Başkanı Hülya Bodur, “İl dışından konuklarımız geldi. Onları sizlerle buluşturmak, o neşeyi, o keyfi, o coşkuyu sizlere de yaşatmaya çalıştık. Balkanlar’dan Anadolu'ya bir kültür köprüsü oluşturmak üzere yola çıktık. Bunu umarım önümüzdeki yıllarda gelenekselleştirerek çok daha güzel ve değişik ekiplerle güçlendiririz” dedi.

“BU KÖPRÜYLE TÜM DÜNYADA BARIŞI, SANATI VE SEVGİYİ YÜCELTELİM

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak kültür sanat etkinliklerine her zaman destek veriyoruz. Sevgili dostlarım inanın burada çok büyük amatör bir emek var. Bu amatör aşktan geliyor. Sevgiden geliyor. Buradaki bütün dostlarım günlerdir bu ana hazırlanıyor ve İstanbul'dan birçok grubu burada misafir ediyoruz. Belediye Başkanımız Av. Filiz Gencan Akın’ın da sizlere çok selamlarını, sevgilerini getirdim. Yaşasın sanat. Bu köprüyle tüm Anadolu'ya, Trakya'ya, Balkanlar'a ve dünyaya güzel mesajlarla barışı, sanatı ve hep birlikte sevgiyi yüceltelim” şeklinde konuştu.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.