Hava Durumu

Balkanlı: “Sağlık Çalışanları Zor Durumda”

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, sağlık çalışanlarının zor durumda olduğunu, iktidarın sağlık çalışanlarına daha adil ve motivasyon arttırıcı maaş sistemi getirmesi gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2023 15:37
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2023 15:37
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
Balkanlı: “Sağlık Çalışanları Zor Durumda”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı sağlık çalışanlarının önemi ve karşılaştıkları zorluklar ile ilgili açıklama yaptı. İlçe Başkanı Yücel Balkanlı “Ülkemizdeki sağlık çalışanları, toplumumuzun sağlığını korumak ve iyileştirmek adına gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan gerçek kahramanlarımızdır. Ancak, büyük fedakârlıklarla çalışan bu meslek grubu, görevlerini yerine getirirken birçok zorlukla karşı karşıya kalmakta, maalesef gereken karşılığı ve değeri görememektedirler. İktidar doktorlarımıza ‘giderlerse gitsinler’ diyerek mesleklerini küçümsemekte, diğer sağlık çalışanlarımızı da gereken değeri vermemektedir. Sağlık Bakanlığı öncelikle, sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını gözden geçirmelidir. Yoğun iş temposu, uzun nöbetler ve sürekli değişen şartlar, sağlık personelinin fiziksel ve mental sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu durum hem çalışanların performansını düşürmekte hem de uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu nedenle, sağlık çalışanlarının çalışma saatleri ve koşulları,  dikkatli bir şekilde çağdaş ülkelerdeki örneklerine uygun olarak batıdaki normlar dikkate alınarak tekrar düzenlenmeli ve onlara daha iyi bir çalışma ortamı sunulmalıdır” dedi.

“ADİL VE MOTİVASYON ARTTIRICI MAAŞ SİSTEMİ GETİRİLMELİ”

İktidarın sağlık çalışanlarına daha çalışma koşulları sağlaması gerektiğini konusuna vurgu yapan Balkanlı daha sonra şunları söyledi:

“Ekonomik sıkıntılar da sağlık çalışanlarının karşılaştığı başlıca sorunlardan biridir. Mesleklerini büyük bir özveriyle icra eden sağlık çalışanlarının maaşlarının, mesleklerinin önemine uygun şekilde revize edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, uzmanlık alanlarına göre farklılaşan maaş skalaları da gözden geçirilerek tekrar düzenlenmelidir. Sağlık çalışanlarına daha adil ve motivasyon artırıcı bir maaş sistemi getirilmelidir. Ayrıca, sağlık çalışanlarının eğitim ve mesleki alanda gelişimlerine daha fazla önem verilmelidir. Sürekli değişen tıbbi teknoloji ve bilimsel gelişmeleri için sağlık çalışanlarına düzenli olarak güncel meslek içi eğitimler verilmelidir. Bu eğitimler, hem onların kişisel gelişimine katkı sağlayarak motivasyonlarını arttıracak hem de sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracaktır. Sonuç olarak sağlık çalışanlarının önemi yadsınamaz bir gerçektir. Onların fedakârlıkları, toplum sağlığımızın teminatıdır. Ancak, karşılaştıkları olumsuz çalışma koşulları ve ekonomik sıkıntılar, bu değerli meslek grubunun potansiyelini tam olarak kullanmalarını engellemektedir. Bu nedenle, iktidarın sağlık çalışanlarına daha iyi çalışma koşulları, adil maaşlar ve sürekli eğitim imkânları sunarak, sağlık sistemimizi güçlendirmeli ve sağlık çalışanlarımıza hak ettikleri değeri vermelidir.”

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.