Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Akın’dan Avukatlar Günü mesajı

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlu olsun” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
Başkan Akın’dan Avukatlar Günü mesajı

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi;

“Yıllarca birlikte hak, hukuk mücadelesi verdiğim sevgili meslektaşlarım 5 Nisan Avukatlar Günü’nde hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hukuk zincirimizin en dayanıklı zinciri olan, hakkın ve hukukun peşinden giden avukatlarımız, hukukun üstünlüğü adına yaptıkları çalışmalarla demokrasimizin gelişmesinde ve korunmasında çok önemli bir yere sahiptir. Hiç kuşkusuz, savunma hakkı hukuk devleti ilkesinin olmazsa olmazlarındandır. Avukatlarımızın hukukun üstünlüğü adına yaptıkları çalışmalar, demokrasinin korunmasında ve gelişmesinde önemli bir işleve sahiptir. Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadır.

Bir ülkede hukukun üstünlüğü, insan hakları ile demokratik hak ve özgürlüklerin güvencesini oluşturur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz. İstiklal, istikbal, hürriyet, her şey ancak adaletle kaimdir” sözüyle de adaletin bağımsız ve özgür bir ülke için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti veren avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi en büyük arzumuz. Belediye Başkanlığı görevim boyunca da bugüne kadar hak, hukuk mücadelesi veren tüm meslektaşlarımın her daim yanında olacak; görev sürem boyunca adaletten ayrılmayacağım.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan çaba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlu olsun.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.