Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Gencan Akın, “Hedef; En İyi Kırkpınar’ı Sunmak”

Edirne Belediyesi organizasyonu ile düzenlenen 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin başlamasıyla birlikte Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, denetimlerine devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 12:00
Kaynak: Haber Merkezi
Başkan Gencan Akın, “Hedef; En İyi Kırkpınar’ı Sunmak”

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan ve asırlardır sporun, dostluğun, kardeşliğin sembolü olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde gerçekleştirildiği Sarayiçi Er Meydanı’nı ziyaret etti. Başkan Gencan Akın, tribün ve saha kontrollerini gerçekleştirdi. Esnaflara hayırlı işler dileyerek vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekildi.

Başkan Gencan Akın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Pehlivanlarımıza, sporseverlerimize ve misafirlerimize en iyi Kırkpınar deneyimini sunmak için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Bu kapsamda, Sarayiçi bölgesinde yer alan tüm alanları gezerek detaylı kontrollerimizi gerçekleştirdik. Sarayiçi’nde bulunan satış noktalarını ziyaret ederek değerli esnaflarımıza hayırlı işler diledik” ifadelerini kullanarak hedefinin en iyi Kırkpınar deneyimini sunmak olduğunu vurguladı.

Ardından, 663. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında düzenlenen Trackyaka Connection’z ve Kent Orkestrası konserinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Gencan Akın, “Bu özel gecede hep birlikte keyifli anlar yaşadık, müziğin ve festival ruhunun tadını çıkardık. Değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki günlerde Sarayiçi Konser Alanı’nda bizlerle birlikte olacak birbirinden değerli sanatçılarımızın konserlerine tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.