Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bat Pazarında Lağım Kokusu Aylardır Devam Ediyor

Edirne’de, Bat Pazarı’nda lağım kokusundan esnaf mustarip. Daha önce defalarca belediyeye haber vermelerine rağmen taşan rögara çözüm bulunmayınca esnaf belediyeye dilekçe yazdı.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 16:58
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 16:58
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Bat Pazarında Lağım Kokusu Aylardır Devam Ediyor

Edirne’de Bat Pazarı’nda, Medrese Sokağın Saraçlar Caddesi’ne bağlanan kısmında rögarın taşması sonucu aylardır sokak lağım kokuyor. Kokudan ve hijyenik olmayan durumdan rahatsız olan esnaf defalarca belediyeyi aramalarına rağmen belediye ekiplerinin gelip bölgede birkaç taşı düzeltip gittiğini iddia ediyorlar.

Sokağın köşesinde kahvaltı salonu işleten Mustafa Elemenli, bölgedeki esnaf olarak son çare belediyeye bugün dilekçe yazdıklarını belirterek; “Bu rögarda aylardan beri problem var. Bunun kenarı çatlamış, pislik taşıp yola akıyor ve bütün çevreyi lağım kokusu kaplıyor. Bunun iyice elden geçmesi lazım. Daha önce belediyeye birçok defa bildirdik. Gelip yoldaki bozuk taşları düzeltip gittiler. Bunun kapağının açılıp içinin temizlenmesi lazım. Kokudan bütün esnaf mustarip. Hem koku var hem de mikrop saçıyor. Esnaf arkadaşlar olarak bugün belediyeye dilekçe yazdık. Bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.