Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bölgemiz Yağışlı Havanın Etkisine Giriyor

ilçemizde son günlerde artış gösteren hava sıcaklığı vatandaşları bunaltmaya devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 24.07.2018 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 24.07.2018 10:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Bölgemiz Yağışlı Havanın Etkisine Giriyor

Nilay YILMAZ

    Termometrelerin 30 derece ve üzerini gösterdiği ilçemizde sıcaktan vatandaşlar kadar sokak hayvanları da etkileniyor.
    ilçemizi etkisi altına alan sıcak hava, vatandaşları bunaltırken, serinlemek için çeşitli yollar denemelerine neden oluyor.
    Meteorolojiden edinilen bilgiye göre; “Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı bir sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Hafta boyunca bölgelerimizde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 24 Temmuz 2018 Salı günü (bugün) Trakya Kesimi, istanbul il genelinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
    25 Temmuz 2018 Çarşamba günü kuvvetli yağış sahasının, Marmara bölgesinin doğusuna hareket ederek yine istanbul başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması bekleniyor. Yağışlı sistemin, 26 Temmuz 2018 Perşembe gününden itibaren kuvvetini azaltarak önümüzdeki hafta sonu da dahil olmak üzere Marmara bölgesinde etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
    Kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara sebep olacağı tahmin edildiğinden, yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
    Bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 24 Temmuz 2018 Salı günü (bugün) Marmara bölgesinde 4 ile 8 derece azalarak mevsim normalleri  civarına ve yer yer normallerin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.