Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BOSTANLI’DA AŞURE GÜNÜ VE ŞÜKÜR DUASI

Havsa’nın Bostanlı köyünde aşure günü ve şükür duası yapıldı. Etkinliğe ilçe Kaymakamı İsmail Hakkı Batı da katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2023 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2023 19:10
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
BOSTANLI’DA AŞURE GÜNÜ VE ŞÜKÜR DUASI

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Bostanlı köyü, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen Aşure Günü ve Şükür Duası etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Programa Havsa ilçe Kaymakamı İsmail Hakkı Batı da katılarak köy halkıyla bir araya geldi. Bostanlı Köyü Muhtarı İlhami Çelik, Havsa Kaymakamı Batı'yı köy halkıyla birlikte karşıladı ve Muharrem ayının tüm İslam Alemi'ne hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Bostanlı Köyü Muhtarı İlhami Çelik, www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada "Muharrem ayı sebebiyle düzenlediğimiz Aşure Günü ve Şükür Duası etkinliğine, Havsa ilçe Kaymakamımız Sayın İsmail Hakkı Batı'yı ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Köy halkımızın da yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinliğimizde, tüm İslam Alemi için hayırlar diledik ve dualar ettik" dedi.

Muhtar Çelik, Muharrem ayının önemine değinerek, bu kutsal ayın tüm Müslümanlar için birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştiren bir zaman dilimi olduğunu ifade etti. Ayrıca, geleneksel olarak kutlanan Aşure Günü'nün, köy halkı arasında kaynaşma ve birlik ruhunu güçlendirdiğini söyledi.

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.