Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Boykot çağrısı yinelendi

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve sağlık çalışanlarının İsrail’in Gazze işgali için her Cumartesi gerçekleştirdikleri sessiz yürüyüşte İsrail mallarına boykot çağrısı yinelendi.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 17:58
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 19:39
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Boykot çağrısı yinelendi

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve sağlık çalışanları İsrail’in Gazze işgalinden sonra her Cumartesi günü Edirne’deki Eski Cami’den Saraçlar Caddesi’ne sessiz yürüyüş gerçekleştiriyor. Bugün gerçekleşen yürüyüş sonrası Saraçlar Caddesi’nde postane önünde yapılan basın açıklamasında İsrail mallarına boykot çağrısı yinelendi.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Enes Büyükçetintaş’ın okuduğu basın açıklamasında; “Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız. Bununla birlikte bu süreçte terör devletiyle olan ticaret hacminin artarak devam ettiğine dair haberler ile yöneticilerin masalarında ve alışveriş listelerinde boykot markalarının olması bizleri düşündürmekte ve rahatsız etmektedir. Biz siviller olarak zulme açıktan destek veren firmalara ve buna göz yumanlara karşı boykota devam etmekte kararlı olduğumuzu tekrar ve tekrar ilan ediyoruz. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.