Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Büyükşehir Personeline 'Kamuda Etik Değerler' Eğitimi Verildi

25 Mayıs Dünya Etik Günü ve 25-31 Mayıs Etik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından, Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik olarak ‘Kamuda Etik Değerler ve İlkeler’ konulu eğitim programı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 09:50
Kaynak: Haber Merkezi
Büyükşehir Personeline 'Kamuda Etik Değerler' Eğitimi Verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etik Komisyonu tarafından, 2015 yılından bu yana Etik Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl farkındalık eğitimlerinin düzenlenmesi sağlanıyor.

2024 yılı Etik Haftası Etkinlikleri kapsamında 15, 30 ve 31 Mayıs 2024 tarihlerinde Kamu Görevlileri Etik Kurulu Etik Eğitmeni-Eğitim Şube Müdür Vekili Erkan Ilgaz tarafından sunum eşliğinde, Büyükşehir Belediyesi personeline 6 oturumda,  “Kamuda Etik Değerler ve İlkeler” konulu farkındalık eğitimi verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz sahnesinde gerçekleştirilen eğitimde büyükşehir çalışanlarına; “Etik ile ilgili kavramlar, etik ikilemler, etik karar verme, kamu etiği, etik değerler, etik olmayan davranış örnekleri, davranışın etik açıdan yargılanması, Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından verilen etik ihlal karar örnekleri ve Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” konularında bilgilendirme yapıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarında Etik Değer ve ilkelerinin önemine vurgu yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, kamuda etik kültürüne, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkeleri olan adalet, dürüstlük, saydamlık, tarafsızlık ve hesap verebilirlik ilkelerine büyük önem veriyoruz. Yönetim sisteminin kalitesi, etik değerlere verilen önemle ölçülür. Bu nedenle kamu görevlileri, hizmetin gerektirdiği yetkinliğe sahip olmalı, yetkilerini adil, doğru, dürüst, tarafsız ve tutarlı bir şekilde kullanmalı, etik davranış ilkelerinden ödün vermemelidir. Bu eğitimlerle amacımız, kurumumuzda kamu hizmetinin kalitesini yükseltmek ve vatandaşlarımıza etik değer ve ilkeler doğrultusunda en iyi hizmetin verilmesini sağlamaktır.” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.