Hava Durumu

CHP’DEN EDİRNE’DE ALTERNATİF TÖREN

CHP Edirne İl Örgütü, 29 Ekim Cumhuriyetin ilanın 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’nda alternatif çelenk sunma töreni düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 16:15
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
CHP’DEN EDİRNE’DE ALTERNATİF TÖREN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl etkinliklerini kutlamaya Atatürk Anıtı’na, alternatif çelenk sunma töreniyle başladı.

CHP Edirne milletvekilleri Ediz Ün ve Baran Yazgan ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve partililerin katıldığı törende CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

Törende konuşan Kahraman, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında geçmişimizin mirasını yaşatmak ve geleceğe taşımak için yine bir 29 Ekim’de, Atatürk Anıtımızın gölgesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bıraktığı mirasa sadık kalmaya devam ediyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin taçlandığı gündür. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz. Bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yaktığı ışıkla tüm zorluklara, engellere, iç ve dış düşmanlara rağmen Türkiye Cumhuriyeti'ni aydınlık geleceğe taşıma yolunda ödünsüz ve korkusuz mücadeleyi bırakmayacağız. Bu yolda kararlılığımız, azmimiz ve inancımız sonsuza kadar sürecektir” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.