Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP ilçe Başkanlığı Atatürk Anıtı’na Çelenk Koydu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10.15'te Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2019 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2019 10:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
CHP ilçe Başkanlığı Atatürk Anıtı’na Çelenk Koydu

Sertkan YILMAZ

    Çelenk sunma töreninde CHP Havsa ilçe Başkanı Ercan Kez, CHP kadın kolları, CHP gençlik kolları ve çok sayıda partili eşlik etti. 
    CHP Havsa ilçe Başkanı Ercan Kez törende konuşma yaptı. Yaptığı konuşmasında, “Büyük Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelemiz Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti'nin yine dünya üzerindeki varlığını hür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır diyen yüce önder yediden yetmişe, kuzeylisi güneylisi, doğulusu batılısı, her insanımızı arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa ve yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Milli mücadele sonrası ülkemiz dünya milletleri arasında şerefli yerini almıştır.
    Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da atasının emanetine Cumhuriyet'e sahip çıkarak, O'nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitimli, Milli mücadeledeki inanç, birlik ve beraberliği her zaman örnek alarak Türk genci ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Buna da inancımız tamdır.
    19 Mayıs 1919 Anadolu'da yeni Türk Devleti'nin fiilen temellerinin atıldığı gündür ve Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin başlangıcıdır. Bu sebeple 19 Mayıs yasa ile Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı adı altında milli bayram olarak kabul edilmiştir.
    Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz büyük önder Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı sevgi ve saygıyla kutluyorum. Bundan sonra her şey çok daha güzel olacak.”dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.