Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çocuk Başkandan park ve kaldırım talimatı

Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan 50. Yıl İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Defne Ataçay, okul çevresindeki park ve kaldırım eksikliklerine dikkat çekerek, taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 14:17
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 14:26
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Çocuk Başkandan park ve kaldırım talimatı

Edirne’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Aras, 50. Yıl İlkokulu Müdürü Arif Bekler, 50. Yıl İlkokulu’ndan 1 öğretmen, 2 kız ve 1 erkek öğrenci ile Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’ı ziyaret etti.

Ziyarette öğrenciler, Başkan Akın’a çiçek takdim ederek, bayramını kutlarken; Akın da çocuklar ve beraberindeki heyetin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Akın, daha sonra makam koltuğunu bir günlüğüne 50. Yıl İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Defne Ataçay’a teslim etti.

ATAÇAY PARK VE KALDIRIM TALEP ETTİ

Edirne Belediye Başkanlığı görevine gelen Ataçay, 50. Yıl İlkokulu etrafındaki parkların sayısının az olduğunu ve mevcut parkların kötü görüntüsünün yenilenmesini talep etti. Ataçay, okulun etrafındaki kaldırımların da dar olduğunu söylerken; arabaların da kaldırımlara park etmesiyle çocukların sıkıntı yaşadığını belirtti. Ataçay, Edirne Belediyesi’nin konuyla ilgili müdürlüğüne telefon ederek, taleplerinin yerine getirilmesini için görev verdi.

“BURASI SİZİN EVİNİZ”

Ataçay’ın talimatı ile eksikliklerin yerine getirileceğini söyleyen Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın; “Bu makamdayken birçok özel an yaşayacağız. Bugün de o anların ilki oldu. Çocuklarımızla beraber olmak çok kıymetli. Biz bütün seçim kampanyamızı yürütürken de çocuklarımızı önceliklediğimizi, her zaman fırsat eşitliğinden yana olacağımızı söyledik. Dolayısıyla bu şehirde yaşayan bütün çocuklarımız, bizim için çok değerli. Onlar, çekirdek ailelerinin yanı sıra Edirne’nin de çocukları. O yüzden her birinin doğdukları andan eğitimlerini tamamladıkları anlara kadar Edirne Belediyesi olarak yanlarında olacağız. Başkanımızın talimatını aldık. Başkanımızın talimatı doğrultusunda istediği yerlerdeki eksiklikleri gidereceğiz. Ama bundan sonrasında hem eğitimlerinde laik, çağdaş, bilimsel, hem de kültürel anlamda daha iyi eğitim alabilmeleri için onların yanında olacağız. Bununla ilgili de somutlaştırdığımız projelerimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu kıymetli bayramımızda çok mutlu oldum. Tüm dünyada tek çocuk bayramı olan ülkeyiz. Bu da bizim için gurur vesilesi. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu kıymetli bayram sadece Türkiye’deki çocukların değil; bütün dünyadaki çocukların bayramı. Bizler, çocuklarımız bunun kıymetini biliyoruz. Dolayısıyla çok mutlu ve gururluyuz. Bu bayramda da beraber zaman geçirdik ama bundan sonrasında da hep beraberiz. Burası zaten sizin eviniz. Her zaman da burada yeriniz var” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.