Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Toplantısı Gerçekleştirildi

Edirne Belediyesi’nin Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu MATRA (Sosyal Dönüşüm ve İnsan Hakları) Programı’ndan hibe alarak uygulamaya koyduğu “Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesinin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2024 15:35
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2024 15:35
Kaynak: Haber Merkezi
“Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Toplantısı Gerçekleştirildi

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Edirne Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlığının ilk toplantısına Başkan Vekili İsmail Bilgi, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, daire müdürleri ve belediye personelleri katıldı.

Hollanda Krallığı Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu MATRA (Sosyal Dönüşüm ve İnsan Hakları) Programı’ndan hibe alarak uygulamaya konan “Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesi hakkında bilgi veren Başkan Vekili İsmail Bilgi,

“Dirençli Bir Toplum İçin Yerelde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Projemiz kapsamında iki ana faaliyet gerçekleştirilecektir. Birincisi, Edirne Belediyesi sınırları içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını belediyemiz faaliyetlerine entegre etmek, kadınların gündelik yaşam koşullarını iyileştirebilmek, karar alma mekanizmalarındaki katılımı artırmak ve toplumda daha güçlü yer alabilmelerini sağlayabilmek amacıyla çok paydaşlı toplantı ve bilgi alışverişleri ile “Edirne Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı” hazırlanması ve Belediye Meclisine sunulmasıdır. Diğeri ise oluşturulan Yerel Eşitlik Eylem Planının diğer belediyelere tanıtımını sağlamak ve bilgi paylaşımlarını gerçekleştirmek üzere Konferans düzenlenmesidir. Bu kapsamda proje çalışmalarımıza son süratle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.