Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

DİYABET HASTALARI İÇİN “DİYABET OKULU”

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi endokrin ve metabolizma polikliniğe başvuran hastaların katılımıyla her ay düzenlenen diyabet hasta okulu eğitimi yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2023 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2023 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
DİYABET HASTALARI İÇİN “DİYABET OKULU”

Diyabet hastalarına yönelik düzenlenen eğitimde, Endokrin ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ensar Aydemir, Diyetisyen Sümeyye Dağlar, Diyabet Eğitim Hemşiresi Güldeniz Yıldız ve Fizyoterapist Yunus Özkan Başoğlu tarafından, hastalara eğitim verildi.

Eğitimde, diyabetin yan etkileri, insülin kullanımı, diyabet ve beslenme, diyabet ve egzersiz, diyabet tedavisinde kullanılan ilaçlar ve insülinler, diyabetli hastaların ayak bakımı ve ayak bakımının önemi anlatıldı.

Eğitim hakkında açıklama yapan, Endokrinoloji Uzmanı Aydemir; “Diyabetli hastalarımızın poliklinik muayenelerinin yanı sıra, her ay düzenli olarak yaptığımız hasta okulu eğitimleri ile diyabet hastalığı hakkında bilgiler vererek, hastalarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Eğitimlerimize katılmak isteyen hastalarımızın, diyabet eğitim polikliniğine başvurmalarını öneriyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.