Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

E-Belediyecilikte Edirne’de ilk Keşan’dan

Keşan Belediyesi, dijital teknolojiyi vatandaş odaklı hizmette en etkin şekilde kullanmak amacıyla e-Belediye Bilgi Sistemi'ne geçiyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2023 16:54
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 16:56
Kaynak: Haber Merkezi
E-Belediyecilikte Edirne’de ilk Keşan’dan

Edirne’de ilk olacak çalışmalar kapsamında vatandaşlara güncel, hızlı ve şeffaf hizmet vermek amaçlanıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın geliştirdiği E-Belediye sistemi hakkında Keşan Belediyesi personellerine yönelik seminer verildi.

Belediyeleri ortak bir veri platformunda buluşturarak; bilgi ve iletişim teknolojilerini hızlı, kesintisiz, güvenli hizmet için kullanmak amacıyla geliştirdiği e-Belediye Bilgi Sistemi hakkında yapılan sunumda, İçişleri Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan e-Belediye Bilgi Sistemi; vatandaşlara hızlı, güvenli ve kesintisiz hizmet sunumunun yanı sıra Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun bilgi güvenliği, genel sistem güvenliği, siber tehditlere karşı koruma, zaman ve mekândan bağımsız belediye hizmetlerine erişim ile mobil uygulamalarla hizmet kolaylığı sağlayan sistem hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

“DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR DÖNÜŞÜM”

Seminerde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bir yıldır beklenen e-belediye sistemi ile hizmetin vatandaşlara daha hızlı, güvenli ve kesintisiz verileceğinin altını çizerek şöyle konuştu: “E-Belediye sistemine geçişte, Edirne’de bir ilk olmanın büyük bir gururunu yaşıyoruz. E-belediye, Keşan Belediyesi için devrim niteliğinde bir dönüşüm olacak. Hizmetlerimizi E-Devlet Kapısı’na taşıyarak, hızlı hizmet sunma ve yönetme imkanı yakalıyoruz. Vatandaşlarımız artık ödemelerini belediyemize gelmeden farklı programlarda üyelik açmadan e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Kurumlar arası işbirliğimizi kuvvetlendirerek, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere tek noktadan ulaşabileceğimiz uygulama ile kaynak ve zaman tasarrufu sağlayacağız. Tüm hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.