Hava Durumu

ECZACILAR GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

Edirne Eczacı Odası, 10 Eylül Pazar günü gerçekleştirdiği genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine seçilen isimlerin görev dağılımını yaptı. Ecz. Gürkan Kılıçcıgil, 2’nci kez oda başkanı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2023 14:42
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2023 14:42
https://batiekspres.com/
ECZACILAR GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

Edirne Eczacı Odası, 10 Eylül Pazar günü gerçekleştirdiği 14’üncü seçimli genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçilen isimler arasında görev dağılımını gerçekleştirdi.

Edirne Eczacı Odası toplantı salonunda düzenlenen yönetim kurulu toplantısında Ecz. Gürkan Kılıçcıgil, yeniden oda başkanlığına seçildi. Oda başkanlığına 2’nci kez seçilen Kılıçcıgil’in yönetiminde genel sekreterliğe Ecz. Ceyda Varlı, saymanlığa Ecz. Doğukan Cem Çiftçi, yönetim kurulu üyeliğine de Ecz. Deniz İrdem ve Ecz. Mustafa Ergin olarak görev dağılımı gerçekleştirildi.

“İLAÇ YOKLARI İLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Oda yönetim kurulunun görev dağılımının ardından Batı Ekspres’e açıklama yapan Başkan Kılıçcıgil, gerçekleştirecekleri çalışmalarla ilgili konuştu. Eczacıların sorunlarının geçmişten günümüze artarak devam ettiğini belirten Kılıçcıgil; “Edirne’de vatandaşların ilaca erişimi ile ilgili olarak da yapacak çalışmalarımız var. En başta hastanelere nöbet ekranları koymak ve üniversitenin içinde açtığımız irtibat bürosunda ürün alanlarını genişletmek gibi direkt vatandaşa yansıyacak çalışmalarımız var. Eczacılar özelinde de yapacak çalışmalarımız var. Ama bizim en çok mücadele ederek çözüm getirmeye çalışacağımız konuların başında ilaç yokları ile mücadele geliyor. İlaç yoklarıyla mücadelede neler yapabiliriz, vatandaşlarımızın ilaç yoklarını en az hissederek nasıl çözeriz? Bu konularda çalışmalar yapacağız. Bugünkü toplantımızda da bu konuyu tartıştık. Vatandaşlarımızı doğru yönlendirerek ilaça hızlı bir şekilde erişimlerini sağlamak istiyoruz. Çözülmesi gereken birçok konu var. Bu yeni dönemde bu sorunları teker teker çözeceğiz” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.