Hava Durumu

ECZACILAR SANDIK BAŞINA GİTTİ

-Edirne Eczacı Odası, 14’üncü genel kurulunda bugün sandığa giderek yetkili kurullarına tek liste ile aday olan eczacıların seçimini gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2023 16:12
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2023 16:12
https://batiekspres.com/
ECZACILAR SANDIK BAŞINA GİTTİ

Edirne Eczacı Odası, 14’üncü seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi. Yönetim kurulu faaliyet raporunun sunumu ile dün başlayan genel kurulda bugün yönetim kurulu, denetleme kurulu, haysiyet divanı ve büyük kongre delegelerinin seçimi düzenlendi.

Edirne Eczacı Odası toplantı salonunda düzenlenen seçimlere tek liste katıldı. Yönetim Kurulu Asil Üyeliği adaylarında mevcut oda başkanı Gürkan Kılıçcıgil, Ceyda Varlı, Doğukan Cem Çiftçi, Deniz İrdem ve Mustafa Ergin; yedek üyelik adaylarında Çağlar Çakarel, Funda Korkut Kaya, Gizem Birkan, Semih Uzun ve Doğan Alkan yer aldılar.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliği adaylarında Uygar Güler, Emine Çebe ve Özlem Dinçer; yedek üyelik adayları ise Merve Gencan, Sıdıka Kaya ve Özgür Arda’dan oluştu. Haysiyet Divanı Asil Üyeliği adaylarında Asil Uğur, Mehmet Uysal, Belgin Konyalılar Meriç, Serpil Tütüncü ve Onur Fıçıcıoğlu; yedek üyelik adaylarında da Elvin Karakoç, Ebru Kale, Tülin Azapağası, Nazire Türkoğlu ve Gülden Kahveci Düğenci yer aldılar.

Büyük Kongre Delegeleri Asil Üyeliği adaylarında ise Gürkan Kılıçcıgil, Cenk Kes, Şükrü Ciravoğlu, Uygar Güler ve Ebru Kale; yedek üyelik adayları da Kemal Aslan, Özer Çınar, Gürsel Tekin, Gülşen Özgür ve Mustafa Gölemen’den oluştu.

KILIÇCIGİL’DEN ECZACILARA TEŞEKKÜR

Adayların açıklanmasının ardından seçimler tek liste ile gerçekleştirildi. Edirne Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, eczacıların katılımı ile oda yetkili kurullarının seçimini gerçekleştirdiklerini belirterek; “Katılım mümkün olduğu kadar yüksekti. Katılamayan meslektaşlarımız da telefon ile ulaşarak desteklerini ifade ettiler. Katılım sağlayan ya da sağlayamayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE ECZACILIĞA YÖN VERİYORUZ”

Kılıçcıgil, oda seçimlerinin tek liste ile düzenlendiği söyleyerek; “Edirne Eczacı Odası, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de eczacılığa yön vermekte olan, yapmış olduğu açıklamalarla gündem belirleyen bir odadır. Edirne’deki eczacılar olarak tek vücut halinde vatandaşlarımızın ilaç hizmetini en iyi şekilde sağlayacak düzeni kurmak için çalışıyoruz. Bunu daha önce deprem bölgesinde 26 sahra eczanesinde kuruluma destek olarak aktif görev yaptık. Vatandaşlarımıza ücretsiz hizmette bulunduk. Burada yaptığımız basın açıklamalarında vatandaşımızın ilaca ve sağlık hizmetlerine erişiminde yaşadığı sıkıntıları ülke gündemine taşıyıp, bununla ilgili hızlı bir şekilde aksiyon alıp, vatandaşlarımızın sorunlarına engel olmak için çalışıyoruz” dedi.

“YENİ BAŞKAN GELECEK HAFTA BELLİ OLACAK”

Seçimlerin ardından ortaya çıkacak yeni yönetim kurulu ile ilk toplantılarını gelecek hafta gerçekleştireceklerini belirten Kılıçcıgil; “Edirneli vatandaşlarımızın ilaca erişiminde yaşadığı sıkıntıları gözlemleyip, onların sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Eczacılığı önünde çeşitli sorunlar var. Sağlık alanında çeşitli adımlar atılıyor. Bunların içinde çok doğru adımlar olduğu gibi yanlış adımlar da oluyor. Yanlışları düzeltmek, iyileri de arttırmak için gücümüzü sahaya yansıtacağız. Bugün eczacılarımız yönetim kurulunu oylayıp seçtiler. Bundan sonra biz mazbatamızı aldıktan sonra bir toplantı yapıp kendi aramızdaki bir seçimle yönetim kurulumuzda başkanımızı, genel sekreterimizi ve saymanımızı oluşturacağız. 2 yıl boyunca görev yapacak başkan ve yönetim kurulunu belirleyeceğiz” sözlerine yer verdi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.