Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne Belediyesi’nden spor kulüplerine destek

Edirne Belediyesi tarafından kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine maddi destekte bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2024 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2024 15:32
Kaynak: Haber Merkezi
Edirne Belediyesi’nden spor kulüplerine destek

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, amatör spor kulüplerine 2014 yılından bu yana verdiği desteğe devam etti. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarında amatör spor kulüpleriyle bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi olarak 66 amatör spor kulübüne toplamda 337 bin 500 TL maddi destekte bulunduklarını söyledi. 

“KULÜPLERİMİZİN YANINDA OLDUK”

2014 yılından bugüne amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “10 yıllık görev süremiz boyunca çocuklarımızı spora teşvik etmek ve kentimizde amatör sporun gelişmesi için amatör spor kulüplerimizin yanında olduk. Hem amatör spor kulüplerimize hem de gençlerimize başarılarla dolu bir gelecek diliyorum” dedi.

“ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR DESTEK VERMEYE ÇALIŞTIK”

Göreve geldiği günden beri Amatör Spor Kulüpleri’nin her zaman yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’ye ilk geldiğimde ilk yaptığım toplantılardan birini Amatör Spor Kulüpleri başkanları ve temsilcileri ile yapmıştım. Neler bekliyorsunuz talepleriniz neler demiştim. Özellikle transfer dönemlerindeki lisans ücretleri bir de il içerisindeki deplasmanlarda araç desteği istenmişti. O gün bir karar aldık orada. Ve burada aldığımız kararı 10 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde uyguladık. Gerek araç desteği konusunda gerekse sezon başlarında, sezon ortalarında transfer lisans ücretlerinin yatırılması konusunda elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık” ifadelerine yer verdi. 

“YOLUNUZ AÇIK OLSUN”

Verilen destekle birlikte özellikle salon sporlarında da büyük artış yaşandığını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “10 yıl sonra geldiğimiz noktada Amatör Sporlarla ilgili vicdanım rahat. Verdiğimiz sözleri tuttuk, yapmamız gerekenleri yaptık. Sizler çok kıymetli bir görev yapıyorsunuz. Ben biliyorum birçoğunuz cebinizden para harcıyorsunuz. Bu milletin çocukları için fedakârca zamanınızı harcıyorsunuz.  Tüm bu cabanız çok kıymetli, çok saygıdeğer bir davranış.  Bu 10 yılda Edirne’mize ve çocuklarımıza verdiğiniz emekler için, destekler için, katkılar için ellerinize yüreklerinize sağlık. Hepinize başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” diye konuştu.

Amatör spor kulüplerinin temsilcileri de verdikleri destekten dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.