Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’de Filistin’e destek kermesi

Gazze’de yaşanan İsrail saldırılarıyla ilgili Edirne’de, Diyanet İşleri Başkanlığı koordinatörlüğünde kurulan Filistin’e Destek Platformu, gelirleri Filistin’e gönderilmek üzere kermes düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 17:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 17:17
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Edirne’de Filistin’e destek kermesi

Gazze’de yaşanan İsrail saldırılarıyla ilgili, bölgedeki Filistinlilere tüm dünyadan destekler artarak devam ediyor. Türkiye’de tüm il ve ilçelerde teşkilatları bulunan sivil toplum örgütleri de Diyanet İşleri öncülüğünde toplandılar.

Toplantılar neticesinde Filistin için yapılacak her türlü yardımların koordinasyonu, Eğitime Destek Platformu tarafından Filistin’e destek platformu olarak yapılması gerektiği şeklinde görüş ortaya çıktı. Bu kapsamda da Edirne’de bugün ve yarın gelirleri Filistin’e gönderilmek üzere Eski Cami önünde kermes düzenleniyor. Kermes hakkında açıklamalar yapan Filistin’e destek platformu, Edirne İl Koordinatörü Ahmet Çetin; “Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Edirne’mizde de Diyanet İşleri Başkanımız başkanlığında, Türkiye’de tüm illerde ve ilçelerde teşkilatı bulunan sivil toplum örgütleri geçen hafta toplandılar. Bu toplantılar neticesinde Filistin için yapılacak her türlü yardımların koordinasyonu, Eğitime Destek Platformu tarafından Filistin’e Destek Platformu olarak yapılması gerektiği şeklinde görüş ortaya çıktı. Bundan dolayı biz de Edirne’de bulunan STK’lar ve bu işe gönül veren arkadaşlarla birlikte bugün ve yarın devam edecek olan kermesimizde elde edeceğimiz geliri Diyanet Vakfı kanalıyla Gazze’deki ve Filistin’deki mazlum ve mağdur olan kardeşlerimize göndermek üzere burada kermesimiz devam ediyor. Bütün Edirneli hemşerilerimizi kermesimize davet ediyoruz. Dünyanın dört bir tarafından Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinden bu zalim, insanlık düşmanı Siyonizme karşı çeşitli eylemler yapılmaktadır. Biz de Edirne’deki sivil toplum örgütleri olarak buna destek vermek için buradayız. Katılan, destek veren bütün hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.