Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’de Geleceğin Sanatçıları Sahnede

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen piyano anasanat dalı yılsonu konserinde öğrenciler sahne aldı. Dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini icra eden geleceğin sanatçıları, katılımcılardan beğeni topladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 10:39
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 10:45
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Edirne’de Geleceğin Sanatçıları Sahnede

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, piyano anasanat dalı yılsonu öğrenci konserini gerçekleştirdi.

Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen konsere, akademisyenler, veliler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Piyano anasanat dalından yaklaşık 40 öğrencinin sahne aldığı konserde dünyaca ünlü birçok sanatçının eserlerinden bölümler icra edildi.

Doç. Akın Araboğlu, Doç. Serhan Küngerü, Dr. Öğr. Üyesi Gülnare Tarkum, Dr. Öğr. Üyesi Işıl Dağlar, Öğr. Gör. Gökçe Güven, Öğr. Gör. Bilge Su Karaca ve Arş. Gör. Gizem Dalkılıç’ın öğrencileri, sahneye tek tek çıkarak performanslarını sergilerken; konserde zaman zaman dört el için eserler de seslendirildi.

ÖĞRENCİLER ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE SAHNE ALDI

Beethoven, Berkoviç, Tchaikovsky, Saygun, Debussy, Strauss, Kabalevsky, Dussek, Schubert, Bach, Haydn, Sousa, Chopin, Khachaturian, Akses, Mozart, Say, Moszkovsky, Rachmaninoff, Glass ve Bizet’in eserlerinin icra edildiği konserde öğrencilerden sahneye sırasıyla Rüya Bilgiç, Duru Sözer, Efe Özmen, Ceren Ergün, Efe Erk Ayer, Ecrin Arya Candemir, Ekin Kürkçü ve Yakut Ece Hassan, Ömer Dönmez, Elif Elize Açicı, Onur Kurtulmuş, İdil Taşkın, Tuna Suay Özkan, Bade Nil Bademkıran ve Elif Elize Açicı, Güneş Aydoğmuş, Ege Ilgın Çengel, Güneş Aydoğmuş ve Lika Yıldız, Barkın Başaran, Tuğra Kanat, Uzay Gökduman, Mehmet Süt, Tilbe Nil Köse ve Asya Cıngay, Arda Duman, İrem Minel Ateş, Demet Bilge Karacı, Işık Büyükışıklar, Sudenaz Dönmez, Ekin Tezcan, Sude Başdaş, İrem Güldürmez, Derin Tokat, Doğa Sucu, Simge Taşçı, Duygu Dedeoğlu, Emre Ertaş çıktı.

CARMEN İLE SONA ERDİ

Konser, öğrenciler Demet Bilge Kara, Yağmur Oya Hassan ve Lale Dönmez ile Arş. Gör. Gizem Dalkılıç’ın Bizet’in sekiz el için düzenlemesi olan “Carmen” adlı eserinin seslendirilmesi ile sona erdi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.