Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’de Pazarcının Yüzünü Güldürecek Gelişme

UPEK Başkanı Barış Atkoşan, Edirne Valisi Yunus Sezer’e Kapıkule Sınır Kapısı’nda meydana gelebilecek yoğunluklarda Bulgaristan plakalı araçlara 2 peron ayrılması talebinin iletildiğini açıkladı. Atkoşan, Vali Sezer’in konuyla olumlu baktığını söyleyerek, teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2024 13:01
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Edirne’de Pazarcının Yüzünü Güldürecek Gelişme

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Barış Atkoşan, Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen turistlerin alışveriş için en çok tercih ettikleri yerlerden biri olan Ulus Pazarı’nda Bulgar müşteri sayısının azalması üzerine Edirne Valisi Yunus Sezer ile görüşme gerçekleştirildiğini açıkladı.

Atkoşan, Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır’ın Vali Sezer ile görüşerek, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk olması halinde Bulgaristan plakalı araçlar için 2 peronun ayrılması talebini ilettiğini söyledi. Atkoşan, ayrıca Ulus Pazarı’nda meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı önlemle ilgili de konuştu.

“VALİMİZ SON DERECE OLUMLU BAKIYOR”

Hasır’ın Vali Sezer ile görüştüğünü belirten Atkoşan; “Sayın Valimizden Pazarcılar Odası Başkanımız Şeref Hasır'ın bir randevu talebi oldu. Birlikte gidecektik ama ben katılamadım. Sayın Valimiz ile Şeref başkanımız görüştü. Sayın Valimiz son derece olumlu baktığını, kapılarda şu anda herhangi bir yoğunluğun söz konusu olmadığını, eğer kapıda böyle bir yoğunluk söz konusu olursa Bulgar plakalı araçlara 2 adet peronun geçiş için ayrılacağını söylemiş. Biz, Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“HAVA ŞARTLARINA BAĞLIYORUZ”

Atkoşan, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk yaşanmadığını söyleyerek; “Şu anda herhangi bir olumsuzluk yok. Kapılarda herhangi bir yoğunluk yok. Her şey normal seyrinde. Pazarımız 2-3 hafta öncesine göre bu hafta biraz daha yoğun. Bunu da hava şartlarına bağlıyoruz. Son 2-3 hafta aşırı sıcak geçti. Dolayısıyla aşırı sıcaklarda insanlar evinden çıkmak istemiyor. Bunu da ona bağlıyoruz. Havanın bugün daha serin olmasından kaynaklı hem yerli, hem yabancı müşterilerimiz noktasında daha yoğun olduğunu gözlemliyoruz. Bu da bizim için memnuniyet verici. Umarız bundan sonra da bu şekilde devam eder” dedi.

“POLİS EKİPLERİMİZ DEVRİYE ATIYOR”

Ulus Pazarı’nda bir hafta önce yaşanan hırsızlık olayının ardından İl Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı tedbiri de açıklayan Atkoşan; “Yetkili makamlarca göz ardı edilmedi. Bu hafta itibariyle polis ekiplerimiz pazarın içerisinde devriyelerini atıyorlar. Bu da tabii ki hırsızlık amacıyla pazara gelen şahısları ciddi anlamda caydırıyor. Bu hafta bu saat olmasına rağmen herhangi bir olumsuzluğumuz yok. Umarız günü böyle tamamlarız” sözlerine yer verdi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.