Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne'de Ramazan Bayramı dolayısıyla camiler doldu

Edirne'de vatandaşlar kentteki camilerde saf tuttu.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2024 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2024 10:20
Kaynak: AA
Edirne'de Ramazan Bayramı dolayısıyla camiler doldu

Edirne'de vatandaşlar, başta Selimiye, Eski ve Üç Şerefeli olmak üzere kentteki camilerde saf tuttu.

Eski Cami imam hatibi Salih Tatlı, bayram hutbesinde, bayramlarda dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılıp kardeşlik bağlarının güçlenmesi gerektiğini belirtti.

Bereketli bir bayram sabahında bir yandan neşe ve sevinç duyarken diğer yandan zulüm altında inleyenlerin acısıyla hüzünlenildiğini ifade eden Tatlı, şöyle devam etti:

"Gazze'deki kardeşlerimiz sadece bayram sevincinden mahrum olmakla kalmıyor. Aynı zamanda dünyanın gözü önünde açlık, susuzluk ve her türlü yokluk içinde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Anne babalar, bombalar altında can veren masum evlatlarının acısıyla feryat ediyor. Gözyaşına mahkum edilen her bir Müslüman, zalimlerin elinden kurtulacağı bayram sabahını bekliyor.

Bize düşen, kardeşlerimizin acılarını el birliğiyle dindirmek ve umutlarını diri tutmak için gayret göstermektir. Zalimlerin karşısında, mazlumların yanında yer almaya, her türlü kötülükle mücadeleye devam etmektir. Unutmayalım ki bu, hepimiz için insani, İslami ve vicdani bir sorumluluktur."

Eski Cami'de namazın ardından Edirne Valisi Yunus Sezer, vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayramlaşmada Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Edirne Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım'ın babası Necdet Yıldırım ve din görevlileri de yer aldı.

Kaynak: AA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.