Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız”

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalarını ziyaret ederek “Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2024 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 23.03.2024 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
“Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız”

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalarını ziyaret etti. Karakütük, Belediye Başkanı olduğunda Edirne’nin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağını söyledi. Özellikle yerel tarım üreticisine ve genç girişimcilere destek olacağını belirten Karakütük, ekonomik kalkınma ve istihdam alanlarında karşılaşılan sorunların, toplumun genel yapısını ve bireylerin yaşam kalitesini derinden etkileyen meseleler olduğunu ifade etti.

Projeleri hakkında konuşan Karakütük; “Türkiye’nin dört bir yanında ekonomik kalkınma ve istihdam alanlarında karşılaşılan sorunlar, toplumun genel yapısını ve bireylerin yaşam kalitesini derinden etkileyen meselelerdir. Belediye Başkanı olduğumda şehrimizin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağım. Bu konuda Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığımız ile detaylı bir çalışma yürütmüştük. Sorunları ve neler yapılması gerektiğini biliyoruz. Bu konudaki projelerimizi şu şekilde özetleyebilirim; Yerel ı̇şletmeler için destek paketleri sunacağız: Küçük ve orta ölçekli işletmelere finansal destekler ve belediye inisiyatifinde olan alanlarda vergi indirimleri sağlayacağız. Genç girişimcilere özel teşvikler sunacağız: Genç girişimcilere yönelik hibe, kredi olanakları sağlayacağız ve mentorluk programları düzenleyeceğiz. Mesleki Eğitim Merkezleri açacağız: İş piyasasının ihtiyaç duyduğu becerileri kazandıracak mesleki eğitim merkezleri kuracağız. Yerel tarım üreticisini destekleyeceğiz: Yerel tarıma yönelik destek programları ve çiftçilere danışmanlık hizmetleri sunacağız. Yerli tohumların ve bitkilerin korunması için programlar geliştireceğiz. Yerel sanayi bölgelerini geliştireceğiz: Yerel sanayi bölgelerinin altyapısını iyileştirecek ve teşvikler sunacağız. Teknoloji ve yenilikçilik merkezleri kuracağız: Yenilikçi girişimler ve start-up’lar için teknoloji merkezleri açacağız. Küçük İşletmeler için pazarlama ve tanıtım desteği sağlayacağız: Yerel işletmelerin pazarlama ve tanıtımını destekleyeceğiz. Yerel ürünlerin farklı pazarlara açılmasını sağlayacağız. Yerel Üretici Kooperatiflerini Teşvik Edeceğiz: Yerel üreticilerin kooperatifler kurmasını teş- vik edeceğiz ve bu kooperatifleri destekleyeceğiz. Helal gıda güvenliğini sağlayacağız: Helal gıda güvenliğini sağlayacak ve etkin denetimler yapacağız. Turizm Altyapısını Geliştireceğiz: Turistik alanlarda altyapı ve hizmet kalitesini artıracağız ve turizmin kentlerimizin kalkınmasındaki rolünü yükselteceğiz. Kadın girişimcileri destekleyeceğiz: Kadın girişimcilere yönelik özel hibe ve eğitim programları sunacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.