Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Edirne’nin bağımlılıkla mücadele projeleri

İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kutay Özköse, Edirne’de bağımlıkla mücadele kapsamında düzenlenen projeleri açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 18:01
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 18:03
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Edirne’nin bağımlılıkla mücadele projeleri

Edirne İl Genel Meclisi’nin bugün düzenlenen toplantısında Gençlik ve Spor Komisyonu’nun bağımlılıktan uzak tutmak ve mücadele etmek kapsamında yapılan çalışmalar ve etkinlikler hakkındaki raporu görüşüldü.

Komisyon Başkanı Kutay Özköse tarafından sunulan raporda, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençleri bağımlılıktan uzak tutmak ve mücadele etmek kapsamında yapılan çalışmalar ve etkinlikler açıklandı.

“KURUM PERSONELİNE KONFERANS VERİLDİ”

Özköse, davranışsal bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlenen etkinliğe dikkat çekerek; “Kurum personeline yönelik, gençlerin daha fazla bilinçlendirilmelerini sağlamak amacıyla 150 kişiye kumar bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı, yeme bağımlılığı, madde bağımlılığı ve sosyal medya kullanımı gibi davranışsal bağımlılıklarla mücadele konusunda il müdürlüğü psikoloğu Tuğba Doğan ve Esra İlhan tarafından konferans gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı.

“50 BRANŞTA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR”

Edirne’de bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan projeleri açıklayan Özköse; “Edirne’de bulunan ortaöğretim ve lise düzeyi öğrenciler ile temel eğitim çağında spora yönlendirerek sporu sevdirmek, boş zamanlarını etkili ve yararlı bir şekilde değerlendirmek, kötü alışkanlıklardan korumak, bağımlılık ile mücadele etmek ve gençlerimizin korunmasını sağlamak amacıyla şu projeler yapılmıştır; okuldan spora, minik kramponlar projesi, hayatımız duman olmasın, tri-pent Edirne gelişim projesi, bir kulaç bir şampiyon, spor hastanede, oryantiring yapıyorum doğayı tanıyorum, fitness ile gücüm yerinde, bol bol spor, sporla hayata tutun, spor gönüllüsü” dedi. Özköse, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından atıcılıktan halk oyunlarına, ragbiden yelkene kadar toplam 50 branşta eğitimlerin de devam ettiğini belirtti.

“168 ÇOCUĞA EĞİTİMLER DEVAM ETMEKTE”

Özköse, SHEÇEK Projesi’ni de açıklarken; “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı yatılı çocuk bakım kuruluşlarında koruma ve bakım altında bulunan ve Sosyal Hizmet Merkezi’nden hizmet almakta olan çocuklara yönelik yapılan projede, ilimizde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan çocuk evleri ve Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde bulunan 168 çocuğa talep edilen branşlarımıza yönelik eğitimlerimiz devam etmektedir” dedi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.