Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Edirne'nin tarihi ve değerlerine sahip çıkıyoruz”

Edirne Yerel Tarih Grubu tarafından halk buluşması toplantısı yapıldı. Edirne Yerel Tarihi Grubu Sözcüsü Şükrü Akıllı, amaçlarının Edirne'nin tarihi ve değerlerine sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2024 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2024 15:53
Kaynak: MERT ERİŞKİN
“Edirne'nin tarihi ve değerlerine sahip çıkıyoruz”

Edirne Yerel Tarih Grubu tarafından Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde halk buluşması toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı Doç. Ercan Yılmaz, Cumhuriyetin ilk yıllarında Edirne'de heykel ve Hüseyin Anka'yı anlattı.

Program hakkında bilgi veren Edirne Yerel Tarihi Grubu Sözcüsü Şükrü Akıllı, "Edirne Yerel Tarih Grubu olarak toplantılarımıza her ay devam ediyoruz. Halk toplantılarımızı yapıyoruz. Bizim amacımız Edirne Yerel Tarih Grubu olarak Edirne'nin tarihine, değerlerine, kültürüne ve olaylarına geçmişte yaşananlara sahip çıkmak bunu hafızalarda tutmak amacıyla bu toplantıları düzenli yapıyoruz. Paneller düzenliyoruz, seminerler yapıyoruz. Önümüzdeki ayda Balkan, Rumeli ve Edirne türkülerine folklorunu yerel sanatçılarımızla icra edecek bir eğlence programı tasarlıyoruz. Bu aynı zamanda bilgilendirme toplantısı da olacak. Halkımızı yerel müziğimizle bilgilendireceğiz. Unutulmaya yüz tutan türkülerimiz, şarkılarımız, Atatürk'ün sevdiği şarkıları güzel bir programla yapmayı düşünüyoruz. Bugüne gelince bugün de konuğumuz Doç. Ercan Yılmaz ile Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Edirne'de heykel ve Hüseyin Anka Özkan'ı konuşacağız. Hüseyin Özkan, aynı zamanda Edirneli bir sanatçı, heykeltıraş. Hocamız Ercan Yılmaz. Hüseyin Özkan'ı da detaylı olarak anlatacak. Daha sonra soru, cevap bölümlerimiz var. Her programda olduğu gibi bu şekilde programımızı bitirmiş oluruz" dedi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.