Hava Durumu

EDİRNE’Yİ GÖKYÜZÜNDEN GÖRDÜLER

Edirne’de Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Etkinlikleri kapsamında “Geçmişe Saygı, Geleceğe Güven Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Gökyüzünden Edirne Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 21:01
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 21:01
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
EDİRNE’Yİ GÖKYÜZÜNDEN GÖRDÜLER

Edirne Belediyesi ve Türk Hava Kurumu (THK) Edirne Şubesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde “Geçmişe Saygı, Geleceğe Güven Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Gökyüzünden Edirne Fotoğraf Sergisi” açılışı gerçekleştirildi.

Programa Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, THK Edirne Şube Başkanı Coşkun Molla, Edirne Barosu Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ile belediye ve TH Edirne şube yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

“EDİRNE’Yİ BAŞKA BİR AÇIDAN GÖRMENİZİ İSTEDİK”

Fotoğraf sergisini vatandaşların beğenisine sunduğunu belirten THK Edirne Şubesi Başkanı Coşkun Molla “Kültür ve Sanatın şehrimizdeki en büyük destekçilerinden olan Edirne Belediyesi ile birlikte Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz fotoğraf sergimizi beğeninize sunuyoruz. Edirne'yi bir başka açıdan göklerden görmenizi istedik. Geçmişe Saygı, Geleceğe Güven Cumhuriyetin 100’üncü Yılında Gökyüzünden Edirne konulu fotoğraf sergimizin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Edirne Belediyesine, Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a ve tüm dostlara çok teşekkür ederim. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve canları pahasına bize ülkemizi ve cumhuriyetimizi emanet eden tüm kahramanlarımıza sonsuz bağlılık, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 2’inci Yüzyılına aynı kararlılık ve cesaretle merhaba” dedi.

“ZAFERLERİ KAZANANLAR KUTLAR”

Kutlamalara karşı çıkanlar olduğuna değinen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Bu hafta Türk Milleti için gerçekten çok kıymetli bir hafta. Vicdanı olan, irfanı olan Türk milletinin fertlerinin bu haftayı büyük bir coşkuyla, onurla ve gururla kutladığını biliyoruz. Zaman zaman gerek sosyal medyada gerekse ulusal, görsel ve işitsel medyada kutlamaya karşı çıkanlar olduğu ya da kutlamak istemeyenler olduğunu da görüyoruz. Bunlara kızanlar olduğunu da görüyoruz. Ben hiç kızmıyorum. Biliyoruz ki zaferleri ancak kazananlar kutlar. Kazanmayanlar zafer kutlamaz ki” ifadelerine yer verdi.

“EDİRNE’Yİ HAVADAN GÖRECEĞİZ”

Gerçekleşen sergide Edirne’yi havadan göreceklerini belirten Gürkan şöyle konuştu: “THK ile iyi ilişkilerimiz var. Ortak birçok çalışmamız oldu. Her Kırkpınar’da THK’nın uçakları gelir ve Edirnelileri uçaklarına bindirir, Edirne’yi havadan gösterirdi. O tarihler için THK’nın yaptığı bu çalışma muhteşem bir çalışmaydı. Belki de çocukken uçağa binenler arasında bir daha binmeyenler ya da uçak alışkanlığı edinmiş olanlar vardı. Edirne’yi bugün havadan göreceğiz. Biz hep çıplak gözlerimizle görüyorduk ama şimdi havadan göreceğiz. Burada bunu görmek amacımız bir de THK ile ilgili unutulan ya da unutturulmaya çalışılan THK ile ilgili bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Asıl amacımız, asıl bakış açımız bu. Ne için? Bizim bir idealimiz var. O da Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı yolundan asla ve asla vaz geçmemektir. O yolda yürüyoruz ve gelecekte de yürümeye devam edeceğiz. Ama sadece yolundan yürümek değil. Mustafa Kemal Atatürk’ün o devrimlerini de yaşatmak gerekiyor. Bunlardan bir tanesi de Türk insanı için vazgeçilmez olan kurumların da yaşatılması gerekiyor. İşte THK böyle bir kurum. 1925’te Atatürk’ün emri ile kurulan bir kurum. Türkiye’de havacılığı kuran ve geliştiren, bu günlere gelmesini sağlayan kurum. O yüzden THK cumhuriyetin diğer mirasları gibi bizim için kutsal bir emanettir. Ve THK ile bugün değil gelecekte de daha çok projeler yapacağız. Önümüzdeki süreçte Edirne Belediyesi ve THK Edirne Şubesi olarak İstikbal Göklerdedir demeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun.”

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.