Hava Durumu

Edirneli gençlerin büyük başarısı

Edirne Gençlik Merkezi Deneyap Türkiye Projesi öğrencileri, Code of Century Hackathon'unda birinci oldu.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 12:01
Kaynak: Haber Merkezi
Edirneli gençlerin büyük başarısı

Edirne Gençlik Merkezi Deneyap Türkiye Projesi öğrencilerinden oluşan Matiricie takımı, Chain Academy, TRK Teknoloji ve Ankara Üniversitesi tarafından düzenlenen Code of Century Hackathon'unda büyük bir başarı elde etti. Matiricie takımı, finans alanında yapay zekâ ve blockchain teknolojilerini kullanarak geliştirdikleri "Asi-Fin" projesi ile birincilik ödülünü kazandı. Yarışamada ikinciliği “Plunge.ai”, üçüncülüğü ise “Decentre” adlı takımlar aldı.

Gençlerin teknoloji ve yenilik alanında başarılarına destek veren Edirne Gençlik Merkezi Deneyap Türkiye Projesi'nde Eğitmen / Mentörü Mert Hızmalı ile öğrenciler Beril Yenice ve Kerem Yıldız'dan oluşan Matiricie takımı, 24 saat süren yoğun bir rekabetin ardından projelerini birinci olarak tamamladı. Proje, yapay zekâ destekli yatırım önerileri sunarak tüm kullanıcıları finans dünyasına dahil etmeyi amaçlıyor.

Matiricie takımı, Code of Century Hackathon'unda birinci olmanın gururunu yaşarken, Edirne Gençlik Merkezi Deneyap Türkiye Projesi'nin sunduğu fırsatlar ve eğitimle genç yeteneklerin teknoloji dünyasındaki potansiyelini ortaya koydu.

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.