Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Edirnespor’a sürekli gelir istiyoruz”

Batı Kale Taraftar Grubu, Edirnespor’a düzenli gelir sağlayacak projelerin hayata geçirilmesini talep etti. Tribün lideri Serdar Acar, kulübe gelir sağlayacak projeler için kapsamlı bir çalışma yapılması gerektiğini söyleyerek; “Biz, Edirnespor’a sürekli gelir istiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2024 16:20
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2024 16:26
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
“Edirnespor’a sürekli gelir istiyoruz”

Edirne’de Batı Kale Taraftar Grubu, Edirnespor’a düzenli gelir sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için çağrı yaptı.

Tribün lideri Serdar Acar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi pek çok siyasetçinin Edirnespor’a geçici olarak destekte bulunduğuna dikkat çekerek; geçici desteklerin maddi imkanların artması için çare olmadığını söyledi. Acar, Batı Kale Taraftar Grubu olarak Edirnespor için kalıcı gelir sağlayacak projelerin hayata geçirilmesini talep ettiklerini belirtti. Acar, yıkılacağı açıklanan 25 Kasım Stadı ile ilgili de konuştu.

“KALICI BİR ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Acar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesi bazı siyasi parti adaylarının Edirnespor’a geçici maddi destekte bulunduğunu söyleyerek; “Partilerin belediye başkan adayları yardım ettiler, vaatlerde bulundular. Seçim döneminde herkes oy alabilmek için Edirnespor’a geçici destekte bulundu ama seçim bittikten sonra kimsenin yardım etmeyeceğini biliyorduk. Seçimleri Filiz Gencan Akın kazandığı için beklenti de ondan oluyor. Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın şu anda maddi sorunları geçici olarak çözebilir ama biz kalıcı bir çözüm istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA GEREKİYOR”

Yerel yönetimlerin, Edirnespor yönetimi ile ortaklaşa maddi gelir getirecek projeler gerçekleştirmelerini talep eden Acar; “Edirnespor yönetimi ile ortaklaşa maddi gelir getirebilecek düğün salonu, halı saha gibi gibi sosyal tesisler yapılabilir. Bunlar iyi bir şekilde denetlenebilir. Çünkü biz gelecek yıl yine aynı şeyleri yaşamak istemiyoruz. Biz, Edirnespor’a sürekli gelir istiyoruz. En azından sürdürülebilir hale gelmesini istiyoruz. Bu takım şu anda 3. Lig’te, seneye belki de 2. Lig’e çıkacak. Ama maddi imkânsızlıklar sonucu Amatör Lig’e de düşebilir. O yüzden maddi imkânlarının dengede ve gelir kaynağının olmasını istiyoruz. Alt yapısının da iyi işlemesini, futbolcu çıkartarak dışarıya bağımlı olmamasını istiyoruz. Bunlar için kapsamlı bir çalışma gerekiyor” dedi.

“YENİ STAT YAPILMADAN YIKILMAMALI”

Acar, Edirnespor için açıklanan yeni stat projesine dikkat çekerek; “Edirnespor için yeni stat yapılmadan 25 Kasım Stadı’nın yıkılmasını istemiyoruz. Yeni stat yapılmadan yıkılırsa Edirnespor’un zarar göreceğini düşünüyoruz. Hepimiz burada doğduk, büyüdük ve yaşlandık. Arkadaşlıklar, dostluklar, kavgalar, sevinçler, hüzünler hep buradaydı. 25 Kasım Stadı’nın yıkılacak olması, bizim için tabii ki duygusal bir durum. Ama stadın da yıkılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü durumu çok kötü. Herhangi bir depreme de dayanıklı olduğunu düşünmüyoruz. Şu anda sağlıklı bir durumu yok ama yıkılacak olmasının da duygusal bir yanı var” sözlerine yer verdi.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.