Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

EĞİTİM İŞ YETKİLİ SENDİKA OLDU

2023 Yılı yetkili sendika belirleme çalışmalarında Edirne'de Eğitim İş yetkili sendika oldu.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 10:41
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 10:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
EĞİTİM İŞ YETKİLİ SENDİKA OLDU

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Murat Akçay, “Eğitim İş Edirne Üniversite ile beraber 1843 üyesiyle gülümsemeye devam ediyor” dedi.

Akçay, Eğitim İş’in Eğitim çalışanlarının özlük haklarını savunduğunu belirterek, “çağdaş, bilimsel, laik, ulusal, kamusal, parasız ve karma eğitimi savunan Eğitim-İş; Atatürk Devrimlerine sıkı sıkıya bağlı Eğitim-İş sahada yaptıklarıyla ulaştı bu yetkiye. Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, İpsala, Uzunköprü, Keşan ve Merkez'de en çok üyeye sahip olan sendika oldu, zaten en etkili sendikaydı yine tek yetkili sendika oldu. Trakya Üniversitesi ve Enez'de en çok üye artışı yaşayan sendika oldu” şeklinde konuştu.

Hukuksuzluk karşısında durmaya devam edeceklerini ifade eden Akçay, sözlerine şöyle devam etti:

“Edirne'de hizmetlisinden memuruna, öğretmeninden akademisyenine 1843 cesur yürekle yan yana omuz omuza olmaya, gerçekleri haykırmaya, sorunları ortaya çıkarmaya, çözümlerini bulmaya, hukuksuzlukların karşısında durmaya devam edeceğiz.

Bizimle birlikte gülümsemeye devam eden iş yeri temsilcisi, ilçe ve il yönetim kurulu üyesi dostlarımıza ve her bir üyemize emekleri ve bizimle birlikte gülümsedikleri için teşekkür ediyoruz. Bir hatırlatma:  Bitmedi daha sürüyor bu kavga ve sürecek. Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek gülümsemeye devam Edirne”

HÜSEYİN AĞIRSEVEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.